• ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4178 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۱۷ شهريور

راه‌حل‌هايي براي آينده حضور بخش‌خصوصي در مسكن

براي حل مساله سوداگري در مسكن پيشنهادهايي دارم كه اميدوارم توسط كارشناسان پذيرفته و در صورت امكان كامل‌تر شود. براي شناسايي افراد يا گروه‌هايي كه منبع درآمد و كسب و كار آنها ساختمان‌سازي است، مقرر شود تمامي اشخاص حقيقي كه تقاضاي جواز ساختمان‌سازي براي چهار طبقه يا بيشتر يا تقاضاي حداقل دو‌بار در سال براي جواز دارند بايد به صورت اشخاص حقوقي و ثبت شركت ساختماني تقاضا كنند. شركت موردنظر بايد ساختماني را كه تحويل خريداران مي‌دهد حداقل به مدت 20 الي 30 سال از لحاظ تاسيسات و اسكلت ساختماني بيمه كند و مسوول شناخته شود و در صورتي كه شركت به دلايلي منحل شود بايد مدت زمان بيمه با پرداخت هزينه‌اي به شركت ساختماني ديگري منتقل شود و ساختمان نيز حداقل براي مدت زماني مشخص غير قابل تخريب اعلام شود.

قيمت ساختمان نيز با توجه به قيمت خريد زمين منطقه و نوع بنا و هزينه‌كرد متراژ مربع ساختماني مشخص خواهد شد و با تعيين سود معقول از امكان سوداگري و افزايش بي‌رويه قيمت‌هاي مسكن جلوگيري مي‌شود. در ضمن درآمد اين قشر نيز محاسبه‌پذير و قابل‌شناسايي توسط اداره ماليات خواهد شد.

دكتر مجدي

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.