• ۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4198 -
  • ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۱ مهر

توافق پورسيدآقايي با نمايندگان بانك جهاني براي انتقال تجربيات كاهش آلودگي هوا

گروه اجتماعي

سيدمحسن پورسيدآقايي معاون شهردار تهران خواستار همكاري بانك جهاني در انتقال تجربيات بين‌المللي در حوزه كاهش آلودگي هوا شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران؛ نمايندگان بانك جهاني با پورسيدآقايي، معاون شهردار تهران ديدار و درباره زمينه‌هاي همكاري در زمينه كاهش آلودگي هوا گفت‌وگو كردند.

هگر و فيرنر، نمايندگان بانك جهاني از واشنگتن امريكا كه به تهران آمده‌اند، با اشاره به شكست اجراي طرح زوج و فرد در شهرهاي مختلف جهان اعلام آمادگي كردند كه گزارش اين تجربه‌ها و علت موفق نبودن طرح زوج و فرد را در اختيار شهرداري تهران قرار دهند.همچنين در اين ديدار، در خصوص برآورد منتشر شده از سوي بانك جهاني درباره خسارات اقتصادي آلودگي هوا به شهروندان تهراني بحث شد. پورسيدآقايي از نمايندگان بانك جهاني خواست مباني علمي روش محاسبه اين خسارات را اعلام كنند. آنها نيز ضمن تشريح جزييات شيوه محاسبه هزينه‌هاي اقتصادي آلودگي هوا براي شهر تهران، بر صحت محاسبات اقتصادي تاكيد و اعلام آمادگي كردند كه در اين باره پاسخگوي سوالات كارشناسان باشند.بانك جهاني اخيرا گزارشي در خصوص آلودگي هواي تهران منتشر كرده است كه در آن، هزينه آلودگي هواي تهران به صورت سالانه ۲.۶ ميليارد دلار برآورد شده و راهكارهايي نظير نوسازي ناوگان، نصب فيلتر دوده، منطقه كم‌انتشار آلايندگي به عنوان پيشنهادهاي اثربخش در كوتاه‌مدت براي كنترل آلايندگي خودروها مطرح شده است. در ديدار معاون شهردار تهران با نمايندگان بانك جهاني همچنين توافق شد كه همكاري شهرداري تهران و بانك جهاني در زمينه مطالعات و بررسي‌هاي كارشناسي در اين زمينه ادامه يابد و به صورت خاص بانك جهاني در خصوص انتقال تجارب بين‌المللي شهرهاي موفق دنيا در زمينه كاهش آلودگي هوا كمك كند. نمايندگان بانك جهاني همچنين وعده دادند كه تجارب شهرهاي سانتياگو، بوگوتا كامبيا و مكزيكوسيتي در خصوص نصب فيلتر روي خودروهاي ديزلي ناوگان حمل و نقل عمومي با دعوت از كارشناسان مرتبط به تهران مورد بحث و بررسي قرار گيرد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.