• ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4367 -
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت

رهبر انقلاب: گزينه قطعي ملت ايران مقاومت است

جنگ نمي‌شود

در هشتمين روز از ماه مبارك رمضان، سران قوا، مسوولان و كارگزاران نظام، جمعي از مديران ارشد دستگاه‌هاي مختلف، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و عناصر فعال سياسي، اجتماعي و فرهنگي، روز گذشته با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي ديدار كردند. به گزارش ايسنا، رهبر انقلاب، در اين ديدار تاكيد كردند: «بعضي در داخل مي‌گويند مذاكره چه عيبي دارد؟ مذاكره سم است، تا وقتي امريكا اين است كه الان هست و مذاكره با دولت كنوني امريكا يك سم مضاعف است.»

ايشان در ادامه خاطرنشان كردند: «مذاكره يعني معامله و داد و ستد اما آنچه در نظر امريكاست، نقاط قوت ماست. مي‌گويند مذاكره كنيم درباره سلاح دفاعي شما كه چرا موشكي با فلان برد مي‌سازيد؛ اين برد را كم كنيد كه اگر شما را زديم نتوانيد پايگاه ما را بزنيد و جواب بدهيد! خب معلوم است كه هيچ ايراني غيرتمند و باشعوري درباره نقاط قوت خود معامله نمي‌كند. يا مثلا مي‌گويند درباره عمق راهبردي‌تان در منطقه صحبت كنيم؛ يعني اين را از دست بدهيد. پس اصل مذاكره غلط است، حتي با آدم حسابي. اينها كه آدم حسابي هم نيستند و به هيچ چيز پايبند نيستند. البته هيچ‌كس در عقلاي ما هم دنبال مذاكره نيست.»

رهبر انقلاب در ادامه اظهار داشتند: «گزينه قطعي ملت ايران، مقاومت مقابل امريكا است و در اين رويارويي، امريكا وادار به عقب‌نشيني خواهد شد.»

ايشان ادامه دادند: «اين رويارويي، نظامي نيست؛ چون بنا نيست جنگي انجام بگيرد. نه ما دنبال جنگ هستيم، نه آنها؛ كه مي‌دانند كه به نفعشان نيست. اين برخورد، برخورد اراده‌ها است و اراده ما قوي‌تر است، چون علاوه بر اراده خود، توكل به خدا را هم داريم.»

رهبر انقلاب در ادامه تصريح كردند: «شكي نيست كه دشمني امريكا كه از اول انقلاب شروع شده، امروز شكل آشكار به خود گرفته است. قبلاً هم همين دشمني بود ولي به اين صراحت نبود. الان صريح مي‌گويند و تهديد مي‌كنند. بايد دانست كسي كه با صداي بلند تهديد مي‌كند، قوه واقعي‌اش آنقدر نيست.»

ايشان خاطرنشان كردند: «اينها [دولتمردان امريكا] مصالح رژيم صهيونيستي را بيشتر از هر دولت ديگري رعايت مي‌كنند. فرمان بسياري از كارها دست جامعه صهيونيست‌ها است. امريكايي‌ها احتياج دارند به اينكه هارت و پورت كنند. مي‌گويند رفتار ما ايران را تغيير داد! بله، اين را درست مي‌گويند؛ تغييرش اين بود كه نفرت مردم ايران از امريكا ۱۰ برابر شده و نزديك شدن آنها به منافع جمهوري اسلامي برايشان دست‌نيافتني‌تر شده؛ همت جوانان ما براي آماده نگه داشتن كشور بيشتر شده و نيروهاي نظامي ما حواسشان جمع‌تر شده.»

رهبر انقلاب در ادامه اظهار داشتند: «ببينيد چقدر دستگاه محاسباتي دشمن [دچار اشتباه است] كه رييس‌جمهورشان مي‌گويد هر جمعه در تهران عليه نظام راه‌پيمايي است. اولا جمعه نيست و شنبه است؛ ثانيا تهران نيست و پاريس است.»

ايشان تاكيد كردند: «در سياست مقابله با جمهوري اسلامي هم قطعا امريكا شكست خواهد خورد و به نفع ما تمام خواهد شد. امريكا در درون، مشكلات اجتماعي و اقتصادي زيادي دارد. وضع دولتشان منسجم نيست؛ يك نفر يك حرفي مي‌زند، فردايش يك نفر ضدّ آن را مي‌گويد. اين نشانه آشفتگي است.»

رهبر انقلاب در ادامه اظهار داشتند: «در گزارش وزارت كشاورزي امريكا ۴۱ ميليون امريكايي دچار گرسنگي هستند. در زمينه اجتماعي، طبق گزارش مركز ملي آمار حياتي امريكا، ۴۰ درصد ولادتها نامشروع است، ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار زنداني دارند، بالاترين آمار مصرف مواد مخدر را دارند و ۳۱ درصد تيراندازي‌هاي جمعي در امريكا است. اين وضع اجتماعي اينها است. بنابراين برخي دشمن را خيلي بزرگ نكنند. البته «دشمن نتوان حقير و بيچاره شمرد» اما دشمن آن‌چنان قوي نيست و مشكل دارد.»

ايشان در ادامه تصريح كردند: «سياست‌هاي اينها عموما از لحاظ سياسي و امنيتي به ضررشان تمام شده است؛ هم سياست‌هاي اروپايي‌شان و هم سياستشان در مقابل كشورهاي آسيايي به ضررشان شده است. در سياست مقابله با جمهوري اسلامي هم قطعا امريكا شكست خواهد خورد و به نفع ما تمام خواهد شد. الان صاحب‌نظران امريكايي در مطبوعات هشدار مي‌دهند كه اين فشار، به يك جهش اقتصادي در ايران منجر مي‌شود.»

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش ديگري از بيانات شان خاطرنشان كردند: «هيچ‌كس از هيبت ظاهري امريكا نبايد بترسد؛ اين خيلي خطا است. ابرقدرت‌ها كارشان را با هياهو پيش مي‌برند اما قدرتشان از اين هياهو خيلي كمتر است. نه از هيبت آنها و نه از ثروت قارون‌هاي اطراف خليج فارس كه هيچ غلطي نمي‌توانند بكنند، نبايد ترسيد. ميلياردها دلار عليه ما خرج كردند و هيچ كاري نتوانستند بكنند.»

مقام معظم رهبري تاكيد كردند: «اينكه آقاي رييس‌جمهور بيان كردند كه بايستي مديريت و برنامه‌ريزي بهتر شود، درست است؛ بايد بشود و بكنند ديگر و بروند دنبال فعاليت جدي در اين زمينه و راه هم باز است. امروز مساله اقتصاد مشكل عمده است؛ علت آن هم فشار بر معيشت طبقات ضعيف و حتي متوسط است.»

ايشان اظهار كردند: «وقتي اقتصاد كشور دچار مشكل شد، دشمن طمع مي‌كند و اعتبار كشور هم كاهش پيدا مي‌كند. لذا بايد به اقتصاد بطور جدي پرداخت و هيچ بن‌بستي هم در كشور نيست. دشمنان براي ضربه به جمهوري اسلامي، تحريم‌ها را زياد كردند؛ منتها مهم اين است كه جمهوري اسلامي فلز محكمي دارد. بعضي ناظرين جهاني هم اين را مي‌گويند كه اين تحريم‌ها هر جا بود تغييرات مهمي اتفاق مي‌افتاد، لكن جمهوري اسلامي با تكيه به مردم و همت مسوولان استحكام دارد.»

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.