• ۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4438 -
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۲ مرداد

انتخابات و انتخاب‌هاي ما

كمال‌الدين پيرموذن

مردم بزرگ و باوفاي ايران كه همواره در اوج نيازها و فشارهاي اجتماعي و اقتصادي، عزت‌نفس را فرو نمي‌گذارند و انديشه خود را بازيچه نيازهاي‌شان نمي‌كنند، به عدم وفاداري برخي صاحب‌منصبان و به پيمان بسته آنان با ملت و راستي گفتار و درستي كردارشان گلايه‌مندند. اكثريت مردم ما كه پس از راي‌آوري مجدد دكتر روحاني به عنوان رييس‌جمهور، خواهان اصلاحات و پاسخگويي حاكميت به مطالبات قانوني و مشروع‌شان و نيز بهبود شاخص كيفيت زندگي ايرانيان بودند، به تدريج در اين باور ترديد كرده‌اند كه راي و نظر آنان در اعمال حاكميت، چنانكه بايد و شايد نافذ نيست و صداي آنان در مراكز تصميم‌گيري و اجرايي چنانكه انتظار دارند، شنيده نمي‌شود. متاسفانه نهاد رياست‌جمهوري و دولت و مجلس، با وجود ظاهرشان، چنانكه انتظار مي‌رود بر مردم‌سالاري تام و تمام استوار نيستند و فرآيند مشاركت عمومي و موثر كارشناسي در تصميم‌سازي در آنها با اختلالاتي مواجه است. اين در حالي است كه به نظر مي‌رسد كم‌توجهي به خواست اكثريت قاطع ملت و خلف وعده‌هاي بعضي مسوولان منتخب مردم و همچنين ويژه‌خواري‌هاي برخي آقازاده‌هاي مفسد، موجبات خلل و شكاف در اعتماد و اميد و آرمان مردم را فراهم مي‌آورد. پرواضح است بي‌اعتنايي به مطالبات مشروع و قانوني مردم به تدريج مي‌تواند دستاوردهاي درخشان انقلاب را در سطوح داخلي و خارجي تحت‌الشعاع قرار داده و روند امور را در مسيري كه خواست همه مخالفان جمهوري اسلامي ازجمله امريكاست، به پيش ببرد. در اين ميان اما بايد توجه داشت كه از جمله ثمرات انتخابات اخير و عملكرد منتخبان مردم، بيداري عمومي است و هيچ ‌چيز نمي‌تواند براي تقويت اركان‌هاي مديريتي و تصميم‌سازي كشور، جانشين اين بيداري عمومي شود. پس شك نبايد به خود راه داد كه سوءعملكردها در دولت و مجلس باعث شده كه ملت من‌بعد بدون توجه به ليست‌هاي ناشناخته و با برخورداري از تيزبيني، سياستمداران مردمي و بلندمرتبه را برگزينند. مردم به مشكلات و محدوديت‌هاي موجود، ناشي از تشديد تحريم ظالمانه كشور از ناحيه امريكاي قلدر و وجود «دولت سايه» به‌ خوبي واقفند و كوتاهي‌ها، عهدشكني‌ها و تبعيض و مفسده‌جويي برخي صاحب‌منصبان را بحق برنمي‌تابند و بدان جهت، افراطيون كماكان با رويگرداني مردم مواجه خواهند شد. مردم آگاه و هوشيار ايران در انقلاب اسلامي ايران عهد بستند، پاسدار حقوق مشروع خويش باشند و با وجود همه بحران‌ها و دشواري‌ها، عهدشكني‌ها وخلف وعده‌ها، تهديدات و توطئه‌ها بر اين عهد پايبند مانده‌اند.

دلسوزان ملك و ملت با وقوف به وظايف و مسووليت‌هاي خطير خود، در اين مرحله حساس از تاريخ انقلاب اسلامي با همه توش و توان خود تلاش خواهند كرد تا ضمن وفاداري به آرمان بلند امام راحل (ره)، با ايجاد يك حركت متين و هماهنگ در انتخابات پيش‌روي مجلس شوراي اسلامي شركت كرده و از هيچ كوششي در اين راه دريغ نخواهند كرد كه نااهلان و ناپاكان و نامردمان به مجلس راه نيابند. مردم مومن اين ديار با وجود همه فضاسازي‌ها، تنگناها و دشواري‌ها، چون به مردم‌سالاري ديني براي اعتلاي اسلام و ايران باور يافته‌اند در انتخابات امسال مجلس حضور به هم رسانده و با عزمي متوكلانه، شايستگان مردمي را برخواهند گزيد. بي‌شك در اين هنگام كه كشور نيازمند همدلي و اتحاد و پرهيز از هرگونه تنش است، شوراي نگهبان، بسترساز حضور عموم اشخاصي خواهد بود كه مردم به‌ خوبي به اين افراد و سوابق آنها آشنايي داشته و آنان را خدمتگزاران صديقي براي خود و سخنگوي شجاع و اميني براي مطالبات شرعي و قانوني شهروندان مي‌دانند.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.