• ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4505 -
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ آبان

شايعات را كنار بگذاريد و به رسانه رسمي توجه كنيد

زلزله نسبتا شديدي در شمال غرب كشور مناطقي از آذربايجان و گيلان را لرزاند. در توييتر فارسي كاربران ضمن همدردي با هم‌وطنان خود با زلزله، نوشتند. آنچه مي‌خوانيد منتخبي از اين توييت‌هاست.

«تو زبان تركي يه كانسپتي داريم تحت عنوان «ايتيك»، وقتي آدم چيزي رو گم ميكنه، يا از دست ميده يا دلش بي‌قرارِ اين كلمه رو به كار ميبرن. چقدر ما اين روزا تو دلمون «ايتيك» داريم»، «‏زلزله رونالدينيويي عمل كرده. چند روز پشت سر هم بندرعباس دو ريشتر و سه ريشتر زلزله شد يهو تبريز رو 6 ريشتر لرزوند.»، «خدا كنه امشب هيچ‌كسي، هيچ خونه‌اي، هيچ خانواده‌اي به لطف و رحمت خدا از زلزله و مشكلات بعدش آسيبي نبينه»، «راستي چرا فقط وقتي هوا سرد ميشه زلزله مياد؟»، «باتوجه به وقوع زلزله ديشب، احتمال جدا شدن و نشتي در لوله‌هاي بخاري وجود دارد، بنابراين اگر شب را در بيرون از خانه سپري كرديد حتما پس از ورود به منزل لوله‌هاي بخاري را چك كنيد.»، «ديشب بعد از زلزله همسايه بالاييمون كه ۳ ماهه بچه‌دار شده از ترس اومده بودن تو كوچه جالب اينجاس كه خانمه و آقاهه بودن و خبري از ريحانه كوچولو نبود؛ يادشون رفته بود بچه دارن»، «از الان مراقب سوءاستفاده‌گران باشيد. از پخش شايعات و تخريب روحيه هموطنان خود جدا خودداري كنيد، گاه تخريب روحيه و آسيب شايعات از زلزله بيشتر است»، «شايعات بي‌اساس را كنار بگذاريد. كمي به رسانه‌هاي رسمي توجه كنين»، «‏بعد از زلزله ميريد توي پمپ بنزين، صف تشكيل مي‌ديد كه قشنگ، وسط يكي از خطرناك‌ترين جاهاي ممكن، از پس و پيش گير كنين و به لقاء‌الله بپيونديد؟»، «از امن‌ترين مكان‌ها هنگام وقوع زلزله كيوسك‌هاي تلفن عمومي قديمي بود. حيف كه جمع شده»، «باز هم زلزله و صف طويل پمپ‌بنزين‌ها با اين كارا فقط جابه‌جايي ماشين‌هاي امدادي رو سخت مي‌كنيد» و «طبق نقشه‌هاي برآورد خسارت، بزرگ‌ترين مركز جمعيتي در محدوده آسيب متوسط، شهر سراب هستش».

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.