• ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4586 -
  • ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

ميلاد بانوي آب و آيينه

فاطمه ذوالقدر

بيستم جمادي‌الثاني سالروز ولادت دخت نبي‌ مكرم اسلام، مادر امامت، همسر ولايت، بانوي آب و آينه حضرت فاطمه زهرا‌(س) و روز مادر است. اين روز به شايستگي، روزي براي يادآوري و پاسداشت زحمات مادران سرزمين‌مان؛ مادراني كه با هيچ كلمه و جمله‌اي توصيف نمي‌شوند، منظور شده است. امروزه مسووليت بزرگ و خطير تربيت فرزندان و تحكيم بنيان خانواده بر عهده مادراني است كه با پيروي و الگوپذيري از بزرگ بانوي خلقت، حضرت صديقه كبري‌(س) نسلي را پرورش دادند كه يكي از موثرترين و بي‌نظيرترين انقلاب‌ها در منطقه و جهان را رقم زدند و در عرصه جهاد و شهادت چنان فرزنداني را رشد داده‌اند كه نه‌تنها در دوران هشت سال دفاع مقدس، با استقامت و رشادت تا پاي جان از تماميت ارضي كشور دفاع كردند كه هم‌اكنون نيز در برابر زورگويي‌هاي همه ابرقدرت‌ها از جان گذشته‌اند. اعتقاد به حفظ احترام و كرامت زن از آموزه‌هاي رسول‌خدا‌(ص) است كه به صورت‌هاي مختلف در سخن و سيره ايشان تكرار شده است. ايشان مي‌فرمايد: «نزديك‌ترين شما به جايگاه من در روز رستاخيز كساني هستند كه با همسران‌شان بهتر رفتار نمايند و باز فرموده ايشان است كه: بهترين مردم در دين‌باوري كساني هستند كه نسبت به همسران‌شان مهربان‌تر باشند و من از همه شما نسبت به خانواده‌ام مهربان‌ترم.» افراد جامعه با الگو قرار دادن آن حضرت، بايد در مواجهه و برخورد با پديده‌هاي پيرامون خود، معقول و با درايت عمل كنند و در اين مسير از باورها و حفظ و حراست از ارزش‌هاي اصيل جامعه دست نكشند و از نهي شدن و ارعاب معاندان واهمه نداشته باشند و شــهامت و قدرت مواجهه با مشكلات و معضلاتي را كه در زندگي فردي، خانوادگي و اجتماعي‌شان پديد مي‌آيند، داشته باشند. زواياي مختلف زندگي فاطمه زهرا (سلام‌الله‌عليها) براي همه انسان‌ها- زن و مرد- شاخص و برنامه مشخص دارد. بايد اذعان كرد كه حقيقتا نتوانستيم آن حضرت را كه الگويي بزرگ بوده است به جامعه معرفي و سبك زندگي اسلامي اين بانوي بزرگوار را آن‌گونه كه شايسته است نهادينه كنيم.

ميلاد سراسر نور و باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، روز مادر و زن و همچنين ميلاد رهبر كبير انقلاب، حضرت امام خميني (ره) را به همه زنان و مادران پاكدامن و فداكار ايران اسلامي تبريك مي‌گويم، اميدوارم كه زنان اين مرز و بوم به تاسي از آن بانوي بزرگ، همچنان نقشي ارزشمند و تاثيرگذار در پيشبرد اهداف ايران اسلامي داشته و با پيروي از رهنمودهاي مدبرانه مقام معظم رهبري و اهداف دولت تدبير و اميد در دفع هجمه‌هاي فرهنگي دشمن و جذب ارزش‌هاي فرهنگي، خانواده‌هاي ايران اسلامي آگاه را شاهد باشيم. از درگاه ايزد منان براي بانوان عزيز، فرهيخته و شريف كشورم، توفيق روزافزون، تندرستي و شادكامي را مسألت مي‌كنم.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.