• ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4587 -
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ بهمن

بازدهي ٨٠ درصدي سهم بانك صادرات ايران در سال ٩٨

سهم بانك صادرات ايران به عنوان يكي از پربيننده‌ترين نمادها در بازار سرمايه و از بزرگ‌ترين بانك‌هاي كشور، از ابتداي سال تاكنون حدود ٨٠ درصد بازدهي براي سهامدارانش داشته است.

به گزارش روابط ‌عمومي بانك صادرات ايران و به نقل از «بورس ٢٤»، بررسي‌ها نشان مي‌دهد عمليات بانكداري نيز در «وبصادر» در سال ٩٨ با تحولات بنيادين همراه شده به گونه‌اي كه حاصل عملكرد بانك در نه ماهه نخست سال جاري، ٨٨٠ ميليارد ريال سود بوده كه در مقايسه با گذشته، ضمن افزايش سودآوري و مهار كردن روند زيان‌آوري، عملكردي قابل قبول از مديريت بانك در اين دوره به ثبت رسانده است. بررسي فاكتورهاي درآمدي و هزينه‌اي نشان مي‌دهد تلاش‌هاي مديريت بانك براي سروسامان دادن و به سودرساني در ماه‌هاي آينده بيشتر منعكس شده و رشد قابل توجه سودآوري در ١٢ ماهه سال جاري و سال ٩٩ بسيار مورد انتظار است.

يكي از مهم‌ترين دلايل سودآوري بانك صادرات ايران در نه ماهه نخست سال جاري رشد درآمدهاي مشاع است. بررسي‌ها نشان مي‌دهد در دوره مورد بررسي درآمد تسهيلات اعطايي و سپرده‌گذاري رقمي بالغ بر ١٤ هزار ميليارد تومان بوده كه اين عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ٢٥ درصدي را نشان مي‌دهد. اين در حالي است كه رشد هزينه سود سپرده در نه ماهه ١١٧ هزار ميليارد ريال بوده كه نسبت به نه ماهه سال قبل تنها ٦ درصد رشد كرده است. اين موضوعات باعث شده خالص درآمد تسهيلات و سپرده‌گذاري به ٢٧ هزار ميليارد ريال برسد كه اين رقم ٥ برابر عدد مربوط به مدت مشابه سال قبل است. اين موضوع نشان مي‌دهد «وبصادر» حاشيه سود مربوط به نرخ سود تسهيلات و سود سپرده را بهبود بخشيده است. در كنار رشد درآمد‌هاي مربوط به اعطاي تسهيلات و سپرده‌ها، ساير درآمدهاي بانك (اقلام غيرمشاع) نيز با رشد قابل توجه همراه شده است. در اين دوره خالص درآمد كارمزد حدود ٣٦ درصد، سود مبادلات ارزي ٩٢ درصد، ساير درآمدهاي عملياتي ١٦ درصد و خالص ساير درآمدها و هزينه‌ها (غيرعملياتي) حدود ٤٧ درصد افزايش داشته‌اند. با اين همه درآمد حاصل از سرمايه‌گذاري‌هاي شركت در اين دوره ناچيز بوده است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.