• ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4689 -
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

كمك بنياد مستضعفان به تامين وديعه و اجاره اقشار نيازمند

رييس بنياد مستضعفان از تخصيص ۲۳۰ ميليارد تومان براي تامين وديعه و اجاره‌بهاي مسكن اقشار نيازمند و مددجويان كميته امداد و سازمان بهزيستي خبر داد.
سيد پرويز فتاح افزود: «با توجه به فشار اقتصادي كه به خصوص در بخش مسكن و اجاره‌بها به جامعه وارد شده، تامين هزينه‌هاي رهن و اجاره براي اقشار نيازمند بسيار سخت شده است. از همين‌رو در جلسه‌اي با مسوولان سازمان بهزيستي و كميته امداد، بنياد مستضعفان بودجه‌اي معادل ۲۳۰ ميليارد تومان را براي رفع مشكل مددجويان اين دو نهاد تخصيص داد.» رييس بنياد مستضعفان افزود: «در اين جلسه با درخواست كتبي روساي سازمان بهزيستي و كميته امداد، براي كمك به تامين بخشي از هزينه‌هاي وديعه مسكن و اجاره‌بهاي مددجويان، بنياد مستضعفان با مجوز هيات امنا تصميم گرفت تا كمك نقدي را به اين دو سازمان اختصاص دهد. در تصميم اتخاذ شده مقرر شد، بنياد مستضعفان براي وديعه مسكن افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي، مبلغ ۱۵۰ ميليارد تومان را براي اين دو سازمان و علاوه بر اين مبلغ، ۸۰ ميليارد تومان را نيز به صورت بلاعوض براي تامين اجاره‌بهاي خانواده‌هاي نيازمند تحت پوشش اين دو نهاد، در حساب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولايت كارسازي كند. اين مبلغ از روز دوشنبه در اختيار اين دو نهاد قرار خواهد گرفت و بنياد مستضعفان، فقط تامين‌كننده اين مبلغ است و نحوه ساز و كار پرداخت وديعه مسكن و اجاره‌بها به نيازمندان، توسط اين دو نهاد صورت مي‌گيرد و قرار است اين دو نهاد بر اساس اولويت‌بندي انجام شده، اين مبالغ را در اختيار خانواده‌هاي نيازمندي كه در بخش مسكن، با مشكل مواجه شده‌اند، قرار دهند. اين اجازه هم به كميته امداد و سازمان بهزيستي داده شد تا اين مبلغ را علاوه بر مددجويان تحت پوشش خود، به مراجعان نيازمندي كه تحت پوشش اين دو نهاد نيز قرار ندارند، پرداخت كنند.» فتاح با بيان اينكه كمك‌هاي بنياد مستضعفان به اقشار نيازمند ادامه‌دار خواهد بود، خاطرنشان كرد: «از زمان شروع كرونا در كشور تا امروز بنياد مستضعفان بيش از ۵۷۰ ميليارد تومان در اختيار كميته امداد و سازمان بهزيستي قرار داده و جمع كمك‌هاي بنياد به اقشار مختلف كشور طي ماه‌هاي اخير به بيش از ۱,۳۸۰ ميليارد تومان رسيده است.»

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.