• ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3696 -
  • ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۸ آذر

خبر كوتاه

رييس سازمان حفاظت محيط زيست:
۱۲ تالاب فارس خشك شدند

مهر|  رييس سازمان حفاظت محيط زيست ضمن تقدير از ابلاغ حقابه زيست محيطي توسط وزارت نيرو كه در سال ۹۳ كه براي نخستين‌بار اتفاق افتاد، گفت: متاسفانه زاينده رود و گاوخوني از اين حقابه محروم هستند. معصومه ابتكار در اين خصوص بيان داشت: اين تصور كه حقابه طبيعت را گرفته و جاي ديگري صرف كنيم و در اين هنگام از طبيعت انتظار سرويس داشته باشيم نه علمي و نه منطقي است. سفره‌هاي آب زيرزميني استان فارس به عنوان مهم‌ترين استان اجرايي سياست خودكفايي گندم، از خط قرمز عبور كرده و بختگان به عنوان يكي از زيباترين چهره‌هاي آن خشك شده است. ابتكار با اشاره به اينكه از ۱۴ تالاب استان فارس ۱۲ تالاب آن خشك شده است، افزود: متاسفانه بخش كشاورزي را توسعه داده‌ايم كه نهايتا به ضرر اين بخش تمام خواهد شد چرا كه اگر تالاب‌ها آسيب ببينند كشاورزي، آب و اقتصاد آسيب خواهند ديد. اگر اقتصاد مقاومتي را در نظر بگيريم، نمي‌توانيم اين روند را ادامه دهيم. بايد اقتصاد كشاورزي به شيوه‌ زندگي ايرانيان تغيير يابد و خودكفايي گندم بايد با روش‌هاي سازگار با تغييرات آب و هوايي اتفاق بيفتد.

 

سكته قلبي بيشترين علت فوت تهراني‌ها درآبان ماه

ايسنا| مديرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به آمار متوفيان شهر تهران در آبان ماه سال 95 گفت: در ميان مناطق 22 گانه شهر تهران بيشترين و كمترين فوتي‌هاي پايتخت مربوط به مناطق 4 و 21 است. اكبر توكلي گفت: در آبان ماه سال جاري 4766 نفر در شهر تهران فوت كرده‌اند كه از اين تعداد 2771 نفر مرد، 1910 نفر زن و 85 نفر نوزاد بوده‌اند. مديرعامل سازمان بهشت زهرا(س) ادامه داد: بيشترين علت فوت ايست قلبي با 441 نفر بوده كه 247 نفر مرد، 188 نفر زن و شش نفر نوزاد را شامل مي‌شود. همچنين ‌ام‌اس با يك مورد فوتي كمترين علت مرگ تهراني‌ها بوده است.


پايش آنلاين موزه‌هاي كشور از طريق ماهواره

مهر | معاون سازمان ميراث فرهنگي از انعقاد تفاهمنامه با سازمان فناوري اطلاعات ايران براي اجراي سامانه آنلاين حفاظت از موزه‌ها و ميراث فرهنگي كشور خبر داد. محمدحسن طالبيان با بيان اينكه هم‌اكنون پايش محوطه موزه‌هاي كشور به صورت سه بعدي و از طريق عكس و فيلمبرداري انجام مي‌شود، گفت: تا سال آينده طبق مذاكره با سازمان فناوري اطلاعات، موضوع پايش آنلاين موزه‌هاي كشور را از طريق ماهواره خواهيم داشت. طالبيان با بيان اينكه استفاده از فناوري ماهواره براي يگان حفاظت از ميراث فرهنگي كشور در دستور كار قرار دارد، اضافه كرد: براي پايش محوطه و كل موزه‌هاي كشور و به‌طور كلي ۳۲ هزار اثر ميراث فرهنگي از اين سرويس استفاده مي‌كنيم.


برگزاري نشست تخصصي «ايدز؛ آنچه هست و نمي‌دانيم»

نشست تخصصي «ايدز؛ آنچه هست و نمي‌دانيم» براي بررسي نقش نهادهاي اجتماعي و اطلاع‌رسان در برابر ايدز به همت  موسسه رحمان و معاونت پژوهشي دانشگاه علامه روز دوشنبه 29 آذر ساعت 13:30 در دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه علامه  برگزار مي‌شود، ضمن آنكه آگاهي‌رساني و انگ‌زدايي از ايدز با توجه به نقش رسانه‌ها، نهاد‌هاي پزشكي و سمن‌ها از محورهاي اصلي اين نشست خواهد بود. ابراهيم اخلاصي، جامعه‌شناس،  رياست اين پنل را بر عهده خواهد داشت. اميد زماني و زهرا واعظي به نمايندگي از جامعه پزشكي و فاطمه صالحي مددكار اجتماعي و فعال مدني در اين نشست سخنراني خواهند كرد. همچنين دو نفر از اعضاي گروه مادران سلامت كه از مبتلايان به اين بيماري هستند به بيان تجربيات خود خواهند پرداخت.

 

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.