• ۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 2193 -
  • ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۰ اسفند

واكنش كاربران شبكه‌هاي اجتماعي به رزمايش سپاه در تنگه هرمز

ايران قدرت نظامي برتر در منطقه است

پس از رونمايي روبات‌ها و موشك‌هاي سپاه در خليج فارس شبكه‌هاي اجتماعي و كاربران درباره اين موضوع واكنش‌هاي مثبتي را نشان دادند. در رزمايش بزرگ پيامبر اعظم 9 سپاه در تنگه هرمز ماكت ناو هواپيمابر آمريكايي كه توسط نيروي دريايي سپاه ساخته شده بود طي عملياتي همه‌جانبه مورد اصابت صدها راكت و ده‌ها فروند موشك قرار گرفت و منهدم شد. اين ماكت در ابعادي واقعي ساخته شده و توسط ده‌ها فروند شناور تندرو مورد اصابت قرار گرفت. همچنين چند موشك كروز و دو موشك بالستيك نيز به اين هدف اصابت كرد. دريادار فدوي، فرمانده نيروي دريايي سپاه ارديبهشت ماه سال جاري از شبيه‌سازي ناو هواپيمابر آمريكايي براي انهدام و تصرف آن در ابعاد واقعي 202 متري خبر داده بود. كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي نوشته‌اند كه اين گونه مانورها و قدرت‌نمايي‌هايي كه از سوي سپاه و نيروي‌هاي نظامي ديگر كشور صورت مي‌گيرد، باعث مي‌شود تا كشورهاي ديگر و دشمنان ايران بدانند كه اين كشور از قدرت نظامي زيادي برخوردار است و اين گونه متوجه مي‌شوند كه نبايد فكر حمله يا هر چيز ديگري به ايران را در سر داشته باشند. از طرفي ديگر كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي با نوشتن مشخصات اين عمليات، اين اقدام سپاه را قابل ستايش توصيف كردند و نوشتند كه در شرايطي كه مرزهاي ايران و كشورهاي اطراف با مشكلات زيادي روبه‌رو هستند ايران بايد نسبت به گذشته هرچه بيشتر به فكر تجهيز نيروي‌هاي نظامي خودش باشد و با رونمايي از آنها به بقيه كشورها نشان دهد كه تمام خاورميانه كشورهاي شبيه به هم ندارند. در اين ميان هشتگ‌هاي مربوط به سپاه كه نام رزمايش يا تجهيزات نظامي اين رزمايش بود معمولا زير پست‌ها و توييت‌هاي مردم ديده مي‌شد. اين در حالي است كه برخي ديگر از كاربران نوشته‌اند مجله‌ها و مطبوعات خارجي با مورد تمسخر قرار دادن اين رزمايش سعي داشتند كه نشان دهند ايران قدرت نظامي زيادي ندارد اما خود مردم كشورهاي ديگر با ديدن اين رزمايش و عكس‌هاي مربوط به تجهيزات نظامي ايران متوجه شدند كه چه اندازه ايران قدرت نظامي دارد حتي در برخي سايت‌ها و خبرگزاري‌هاي خودشان در بخش كامنت‌ها براي نويسنده‌هايي كه قصد تخريب ايران را داشتند، نوشتند كه نمي‌توانيد شما با نوشتن اين گزارش‌ها تجهيزات كشورهاي ديگر را از بين ببريد و مردم خودشان از طريق شبكه‌هاي اجتماعي و اينترنت خودشان متوجه خواهند شد. عكس‌ها و موج شبكه‌هاي اجتماعي درباره رزمايش سپاه با وجود گذشت چند روز اين رزمايش همچنان در شبكه‌هاي اجتماعي ادامه دارد و كاربران درباره اين اقدام سپاه پست‌ها و توييت‌هاي فراواني گذاشته‌اند. به نظر مي‌رسد كه شبكه‌هاي اجتماعي مي‌توانند در رزمايش ديگر هم به كمك تبليغ و معرفي قدرت نظامي ايران بيايند تا كشورهاي ديگر متوجه اين قدرت شوند.

كامنت‌هاي منتخب

 حسين| از اين دسته رزمايش‌ها بايد برگزار شود تا امثال داعش و... متوجه شوند كه ايران كشور ضعيفي نيست و نمي‌توان به مرزهاي اين كشور حمله كرد.
 مرتضي| خيلي مي‌نويسند كه چرا ماكت را منفجر كرده‌اند، مگر چه ايرادي دارد اين ماكت قرار بوده در معرض حمله‌هاي موشك‌ها قرار بگيرد كه اين اتفاق هم افتاد، به نظرم بهتر به جاي ايراد گرفتن قدرت نظامي ايران را مشاهده كنيد.
 علي| اگر ايران از اين رونمايي‌ها نداشته باشد كشورهاي ديگر فكر مي‌كنند كه ايران قدرت نظامي ندارد يا ضعيف است اين رزمايش به خوبي نشان داد كه ايران به چه اندازه قدرت دارد.
 ميلاد |شبكه‌هاي اجتماعي مي‌توانند در تبليغ و معرفي اين گونه رزمايش‌ها كه بايد به گوش همه مردم دنيا برسد كمك زيادي داشته باشند و اين‌بار هم پاسخ امريكايي‌هاي زيادي را داديم.

 

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون