• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4066 -
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين

بركات همفكري قوا

پروانه مافي

يكي از عمده‌ترين مشكلات در كشور اين است كه هماهنگي‌ها بين بخش‌هاي مختلف حاكميت براي پيشروي تصميمات قوه مجريه كمتر وجود دارد و مكمل تصميمات و فعاليت‌هاي دولت چندان قوي نيست. در اين راستا بايد قواي مقننه و قضاييه به صورت هماهنگ‌تر و همسو‌تري با قوه مجريه عمل كنند. وجود انسجام بين رفتارها و عملكرد قوا مي‌تواند فرآيند حل مشكلات را تسريع كند. در اين صورت نتايج حاصل از تصميمات در عمل بيشتر خواهد بود. اينكه بنا است تا سران سه قوه ديداري براي حل مسائل ملي اقتصادي وهمگرايي داشته باشند، امري پسنديده و قابل توجه است. به هر حال مسائل و مشكلات ملي نمي‌تواند با اراده و خواست يكي از قوا حل شود.

هم افزايي نهادهاي مختلف حاكميت مي‌تواند حركت را تند‌تر كرده و راه‌حل‌هاي بهتر و قوي‌تري را به دست دهد. به هر حال راهكار‌هايي بايد ارايه شود كه قابليت اجرايي شدن داشته باشد. همگرايي و انسجام قوا در راستاي منافع ملي و عموم خواهد بود. خرسنديم كه مي‌بينيم اخيرا نشست‌هاي بين سران قوا با فواصل كمتر تكرار مي‌شود. اميدواريم تصميمات قوي‌اي كه در اين جلسات با هماهنگي گرفته مي‌شود، براي رفع مشكلات و معضلات كشور و منفعت عمومي مردم ثمربخش باشد. اين جلسات وقتي منظم، پيگير و مستمر باشد، قبل از پيش آمدن بحران‌ها و تبديل مشكلات كوچك به معضلات بزرگ، حل و فصل خواهد شد. تكرار اين جلسات و هم افزايي براي تصميماتي كه در آن گرفته مي‌شود نيز امري مهم است. در مدت زماني كه از روي كار آمدن دولت گذشته است، اين نوع جلسات براي هم انديشي بين قوا كمتر بوده است. اين نوع جلسات مي‌تواند از پيشروي و بحراني‌تر شدن مشكلات كشور جلوگيري كند. اميدواريم كه به صورت جدي و منظم جلساتي با كار ويژه مشخص بين سران قوا برگزار و تكرار شود.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.