• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4066 -
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين

ادامه از صفحه اول

بركات همفكري قوا

هم افزايي نهادهاي مختلف حاكميت مي‌تواند حركت را تند‌تر كرده و راه‌حل‌هاي بهتر و قوي‌تري را به دست دهد. به هر حال راهكار‌هايي بايد ارايه شود كه قابليت اجرايي شدن داشته باشد. همگرايي و انسجام قوا در راستاي منافع ملي و عموم خواهد بود. خرسنديم كه مي‌بينيم اخيرا نشست‌هاي بين سران قوا با فواصل كمتر تكرار مي‌شود. اميدواريم تصميمات قوي‌اي كه در اين جلسات با هماهنگي گرفته مي‌شود، براي رفع مشكلات و معضلات كشور و منفعت عمومي مردم ثمربخش باشد. اين جلسات وقتي منظم، پيگير و مستمر باشد، قبل از پيش آمدن بحران‌ها و تبديل مشكلات كوچك به معضلات بزرگ، حل و فصل خواهد شد. تكرار اين جلسات و هم افزايي براي تصميماتي كه در آن گرفته مي‌شود نيز امري مهم است. در مدت زماني كه از روي كار آمدن دولت گذشته است، اين نوع جلسات براي هم انديشي بين قوا كمتر بوده است. اين نوع جلسات مي‌تواند از پيشروي و بحراني‌تر شدن مشكلات كشور جلوگيري كند. اميدواريم كه به صورت جدي و منظم جلساتي با كار ويژه مشخص بين سران قوا برگزار و تكرار شود.

 

توصيه براي انتخاب شهردار

وقتي چنين موضوعي را پذيرفتيم طبيعتا بايد به گونه‌اي عمل كنيم كه با كمترين حاشيه به رفع مشكلات مردم بپردازيم. نبايد زانوي غم بغل كنيم و در مواجهه با هر مشكل و فشاري كنار بكشيم و بگوييم يك عده‌اي نمي‌گذارند ما كار كنيم. اين رفتارها مساله‌‌هاي ما را حل نمي‌كند بلكه بايد با همه سختي‌ها كاري كه به عهده گرفته‌ايم به عنوان يك وظيفه ملي انجام بدهيم و همه اينها را گفتم كه تاكيد كنم انتخاب شهردار تهران نبايد بهانه‌اي براي زنده شدن مناقشه‌هاي قديمي باشد بلكه بايد طوري عمل كنيم كه روابط‌مان با ساير نهادهاي حكومتي بهبود پيدا كند. اين اولين ضرورت كار است. دومين نكته‌اي كه بايد در انتخاب شهردار به آن توجه كرد قابليت‌هاي مديريتي فرد منتخب است. دوستان ما بايد توجه كنند و كسي را به عنوان شهردار تهران انتخاب كنند كه جسارت، توان و قابليت اجراي وظايفي كه بر عهده‌اش گذاشته مي‌شود داشته باشد. نبايد صرفا به اسم‌ها توجه كنيم، يعني در عين حال كه بايد فردي انتخاب شود كه سابقه‌اش در شان شهرداري تهران است، بايد از توانايي‌هاي مديريتي خوبي هم برخوردار باشد. سومين مساله كه بايد مد نظر قرار گيرد، خوشنامي شهردار منتخب است. با توجه به آنچه كه در شهرداري تهران گذشته است، بايد فردي به عنوان شهردار جديد انتخاب شود كه به پاكدستي و شفافيت مالي معروف باشد و اين خصوصياتش براي همه مسجل شده باشد. در غير اين صورت بعيد است كه فرد منتخب بتواند چنان كه بايد و شايد آنچه در طول سال‌هاي گذشته اتفاق افتاده جبران كند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.