• ۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4066 -
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين

سليمي و علي‌حسيني از كاهش سهميه‌هاي وزنه‌برداري در المپيك مي‌گويند

شاهرخ شهنازي، دبيركل كميته ملي المپيك درباره نشست هماهنگي جهت پيگيري تصميم اخير هيات رييسه فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري (IWF) و كاهش سهميه‌هاي المپيكي ايران در اين رشته گفت: نشستي با حضور سلطاني‌فر وزير ورزش، صالحي‌اميري رييس كميته ملي المپيك، داورزني معاون وزارت و سجادي سرپرست كاروان اعزامي به جاكارتا برگزار كرديم. در اين نشست سلطاني‌فر با تاكيد ويژه مبني بر پيگيري عاجل موضوع، از فدراسيون وزنه‌برداري خواست تا تلاش و رايزني‌هاي خود براي تغيير در تصميم هيات رييسه IWF را آغاز كرده و وزارت ورزش و كميته ملي المپيك نيز پشتيباني و حمايت لازم را از فدراسيون به عمل آورند. در اين نشست مقرر شد تا با توجه به سياست‌هاي دستگاه ورزش، فدراسيون و پاك بودن مجموعه ملي‌پوشان وزنه‌برداري در تمامي رده‌هاي سني طي چهار سال گذشته از فدراسيون جهاني درخواست شود تا با درنظر‌گيري سياست كنترل دوپينگي كه در كشورمان اعمال مي‌شود تا ورزشكاراني پاك به رويدادهاي بين‌المللي اعزام شوند، در تصميم خود تجديد نظر كنند. بهداد سليمي، نايب‌قهرمان جهان درباره كم شدن سهميه ايران در المپيك 2020 گفت: اتفاق خوبي رخ نداد. ما 6 وزنه‌بردار هستيم كه همه در المپيك شانس مدال داريم. خط خوردن هر كدام از وزنه‌برداران يعني سرمايه‌سوزي واقعي. اميدوارم نظر مسوولان فدراسيون جهاني عوض شود.

سعيد علي‌حسيني، نايب‌قهرمان جهان در پاسخ به اين پرسش كه كم شدن سهميه المپيك ايران تاثيري بر روحيه وزنه‌برداران گذاشته است يا نه، گفت: ما با تجربه‌تر از اين حرف‌ها هستيم و به لحاظ روحي تاثير زيادي ندارد اما احساس مي‌كنم وزنه‌برداري جهان نسبت به رشته‌هاي ورزشي ديگر خيلي لطمه مي‌خورد. وزنه‌برداري در حال حاضر در عرصه رسانه كمرنگ است و با اين شرايط كمرنگ‌تر هم مي‌شود.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.