• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4066 -
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين

جاي خالي لالايي‌هاي مادرانه

جنگ سوريه به زودي وارد هشتمين سال خود مي‌شود و طبق گزارش يونيسف، سال 2017 مرگبارترين سال جنگ سوريه براي كودكان بوده است. يك نسل از كودكان سوري دچار ويراني روحي شده‌اند و مرگ و مير كودكان در سال گذشته 50 درصد افزايش يافته است. گريت كاپيلاري، مدير يونيسف در خاورميانه و شمال آفريقا مي‌گويد: «كودكان در معرض ابتلا به زخم‌هاي روحي هستند؛ زخم‌هايي كه هرگز پاك نخواهند شد» آنها با اين دردها بزرگ مي‌شوند و هيچگاه از ياد نمي‌برند در دوراني كه چهره كودكانه‌شان با اسباب‌بازي‌هاي رنگي مي‌توانست خندان شود، هر بار با صداي بمبي كه از آسمان افتاد، يك‌باره گريه مرگ سر داده‌اند. آن‌طور كه سازمان ملل مي‌گويد: «بيش از 13 ميليون نفر در سوريه به كمك‌هاي بشردوستانه نياز دارند كه نيمي از آنها كودكان هستند. از 6.1 ميليون آواره سوري تقريبا 2.8 ميليون نفر آنها كودكان هستند و آمار سال گذشته نشان مي‌دهد كه هر روز در سوريه به طور متوسط 6550 نفر آواره شده‌اند.

آن‌طور كه گاردين مي‌نويسد، حملات چند روز گذشته به سوريه نشان مي‌دهد كه انگار فعلا قرار نيست نقطه پاياني بر جنگ سوريه گذاشته شود. كاربران توييتر هشتگ «SaveSyrianChildren» را در حمايت از آنها راه‌اندازي كردند و ايراني‌ها هم همراه شدند و با زبان دل براي كودكان سوري نوشتند؛ كاربري با اشاره به بخشي از پيام رهبر انقلاب توييت كرده: «آيا انساني هست كه پرپر زدن كودكان معصوم سوري را زير حملات شيميايي ببيند و از زنده ماندن و خورد و خوراك خويشتن شرم نكند؟»، كاربري نوشته: « بياييد همه با هم دعا كنيم كه نقطه پايان مرگ كودكان سوري باشد، تا آنها هم طعم زندگي را بچشند»، كاربري توييت كرده: «اون كودكان سوري كه نيمه‌شب با صداي بمب و موشك از خواب بيدار مي‌شوند، بعدها مي‌توانند بدون مشكلات اعصاب و روان زندگي كنند؟ جنگ 7 ساله در سوريه با آينده اين كودكان چه كرد؟»، كاربري نوشته: «به ياد تمام كودكان بي‌گناه سوري با هم بخوانيم: كودكان سوري قربانيان خاموش جنگ‌هايي هستند كه ميان بزرگ‌ترها در مي‌گيرد. آنها بدون اينكه بخواهند، زير آوار جنگ قد مي‌كشند و با روح‌هاي آزرده از صداي موشك به جاي لالايي مادر، بزرگ مي‌شوند»، كاربري نوشته: «بمباران شيميايي كودكان بي‌گناه سوري، هيچ‌جاي دنيا نشان صلح عادلانه نيست» و در نهايت كاربري با انتشار تصويري از چند كودك سوري كه مشغول بازي با پوكه‌هاي باروت هستند، توييت كرده: «پوكه‌هاي خالي تنها اسباب‌بازي كودكان سوري است.»

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.