• ۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4067 -
  • ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ فروردين

افشاگري روزنامه الاخبار در مورد روابط امارات و عربستان

ابوظبي راهش را از رياض جدا مي‌كند

گروه جهان| روزنامه الاخبار لبنان تعدادي از نامه‌هاي رد و بدل شده ميان سفارت‌هاي اردن و امارات متحده عربي در بيروت با دولت‌هاي خودشان را افشا كرده است كه بر اساس آنها مي‌توان برداشت كرد، محمد بن زايد، وليعهد ابوظبي، در حال برنامه‌ريزي براي جدا كردن سياست‌هايش از عربستان سعودي است. روزنامه الاخبار اين اسناد را تحت عنوان «امارات ليكس» منتشر كرده است. به گزارش الجزيره، بر اساس يكي از اين اسناد كه تاريخ آن 20 سپتامبر 2017 است، نتايج ديدار سفير اردن در بيروت با همتاي كويتي‌اش براي مركز گزارش شده كه در بخشي از آن آمده: «وليعهد ابوظبي شيخ محمد بن زايد، تلاش مي‌كند تا از پادشاهي عربستان سعودي جدا شود.» در يك سند ديگر كه 28 سپتامبر 2017 ارسال شده است، يادداشت‌هاي سفير اردن در ديدارش با همتاي اماراتي، حمد بن سعيد الشمسي به چشم مي‌خورد. در بخشي از اين سند سفير اردن به دولتش اطلاع مي‌دهد كه دولت امارات متحده عربي اعتقاد دارد «سياست‌هاي سعودي چه درون اين كشور و چه در خارج در حال شكست است، به خصوص در مورد لبنان. » سفير اردن در ادامه توضيح مي‌دهد: «امارات متحده عربي از سياست‌هاي سعودي ناراضي است.»

در يك سند منتشر شده ديگر توسط الاخبار، سفير امارات در نامه‌اي به كشورش ادعا مي‌كند كه دولت لبنان، عامدانه و آگاهانه بر خلاف خواست كشورهاي امارات و عربستان سعودي به نامزد قطري براي رياست يونسكو راي داده است. در اين سند كه تاريخ آن 18 اكتبر 2017 ذكر شده است، سفير امارات متحده مي‌نويسد: «حريري مي‌دانست كه هيات لبنان قصد دارد به قطر راي دهد.» كمتر از يك ماه بعد از اين راي‌گيري در يونسكو، سعد حريري، نخست‌وزير لبنان در سفري به پايتخت عربستان سعودي به شكل غافلگيركننده‌اي در برابر دوربين‌هاي تلويزيوني از مقام خود استعفا داد. در يك سند ديگر، سفير اردن در بيروت با اشاره به يك مقاله در پايگاه خبري «لبنان‌فايل» مي‌نويسد كه سياست‌هاي عربستان در لبنان با شكست مواجه شده است و عربستان به اشتباه خود پي برده‌ است.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.