• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4069 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت

كشف حجاب زن خاطي هم بايد پيگيري شود

ناصر ايماني

ويديوي منتشر شده در مورد رفتار يك مامور گشت ارشاد در شبكه‌هاي مجازي دست به دست شد اما بايد به اين نكته نيز توجه كرد كه اين رفتار يك شخص خاص بوده و نبايد آن را به كل گشت ارشاد تعميم داد.‌پذيريش اين رفتار به عنوان رفتار گشت ارشاد مثل اين است كه بگوييم ماموريت گشت ارشاد اين است كه هر جايي خانم‌‌هاي بدحجاب را ببيند، كتك بزند. در حالي كه كليت گشت ارشاد چنين رفتاري ندارد. اين فيلم تنها نشانگر يك مامور خاطي بوده و نبايد خطايش را به گونه‌اي تعميم داد كه خطاي خانم محترمي كه كشف حجاب كرده، تحت‌الشعاع قرار بگيرد. او نيز كار خلاف قانون و عرف انجام داده است. متاسفانه افرادي با بزرگنمايي اين مورد به دنبال اهداف ديگري هستند. از جمله برخي معاونين رييس‌جمهور. اين افراد با عادي جلوه دادن آن زن، به مامور خاطي اهانت كردند. اين مامور كار اشتباهي كرده و بايد با آن برخورد قانوني شود. توجه داشته باشيد كه اين تنها يك مورد بوده و ماموران اجراي دولتي در همه دستگاه‌ها اشتباه مي‌كنند. چه دستگاه‌هاي مربوط به قوه مجريه و چه قوه قضاييه يا نيروي انتظامي. در مورد اخير نيز نبايد با تاكيد بر اشتباه يك مامور كاري كه آن خانم خاطي در مورد كشف حجاب انجام داده است را تطهير كرد. نيروي انتظامي وظيفه دارد كه با نيروي خاطي گشت ارشاد برخورد كند و از همين رو ناجا اطلاعيه‌اي صادر و اعلام كرد كه دستور برخوردهاي لازم را طبق ضوابط خواهد داد. در صورتي كه ضرب و شتمي انجام شده باشد و آن خانم شكايت كند، قوه قضاييه نيز در موضوع دخالت كرده و پيگيري مي‌كند. نبايد فراموش كرد كه اگر قوه قضاييه بخواهد دخالت كند؛ بايد به مساله كشف حجاب آن زن نيز ورود كند، چرا كه اين اقدام نيز خلاف قانون است.

در مجموع اعتقاد دارم كه نبايد اين موضوع را بزرگنمايي كرد. نيروي انتظامي به گشت‌هاي ارشاد آموزش داده و اين مورد تنها موردي است كه در چند سال گذشته رخ داده است. در كشورهايي مثل امريكا روزانه شاهد چنين رفتارهاي خشونت آميزي از سوي پليس هستيم. آيا به اين معنا بوده كه پليس امريكا آموزش نديده است؟ گاهي اوقات ماموران اجرا به دليل مسائل شخصي خود عصباني شده و خطا مي‌كنند. من البته در مورد برخورد با اين خطا صحبتي ندارم. ليكن تعميم دادن آن به اينكه كل نيروي انتظامي آموزش‌نديده و خشونت سرتاسر نيروي انتظامي را گرفته، نيست و مصداق بزرگنمايي است.

فعال سياسي اصولگرا

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.