• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4090 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

قاسم افشار، مجري قديمي تلويزيون به رحمت خدا رفت

نبود، ولي عزيز بود

قاسم افشار 9 سال بعد از آخرين روزي كه به استوديو صدا و سيما رفت و براي مردم خبرهاي روز را خواند و در آخرين چهارشنبه ارديبهشت، از دنيا رفت. اما غيبت 9 ساله‌اش در صدا و سيما باعث نشد تا خبر درگذشتش به حاشيه برود و كسي خبردار نشود. صبح روز چهارشنبه خبرگزاري‌ها يك به يك تيتر زدند: «قاسم افشار، گوينده سابق رسانه ملي درگذشت» و آرام آرام همه خبردار شدند. در توضيح خبر درگذشت او نوشته شد: «اين گوينده شصت و شش ساله به دليل سكته قلبي از ميان ما رفت» و در ادامه خبر توضيحاتي درباره كارنامه كاري او آمده بود و جدايي‌اش از رسانه ملي در سال 88.

بعضي از خبرگزاري‌ها سراغ خاطرات قديمي اين گوينده رفتند و از خوانش متن راهنمايي زايران براي حرم آستان قدس رضوي گفتند و برخي ديگر هم از روايت خاطراتي كه باعث شد تا افشار گويندگي را رها كند و ترجيح دهد خارج از جام‌جم و در دفتر كار، دور از دوربين و هياهوي خبرها كار خود را ادامه دهد.

در خبرها هيچ توضيحي درباره اينكه در اين 9 سال، گوينده محبوب اخبار چه مي‌كرده و چطور به زندگي ادامه داده، نبود. شرح مختصري از او در خبرگزاري ايسنا از يك ملاقات ساده يكي از مديران خبرگزاري صدا و سيما با افشار هم منتشر شد؛ شرحي كه در آن افشار روايت مي‌كند به دليل قند بالا و ضعف بينايي از مونيتوري 40 اينچي در دفتر كارش استفاده مي‌كند و به دليل آنكه سيگنال‌هاي رسانه ملي به ساختمان او نمي‌رسد، تلويزيون نمي‌بيند.

اما حتي انتشار اين شرح‌حال هم باعث نشد تا افشار به خبرها بازگردد و اين ديدار و روايتش يا تحليل‌هاي بعدي را تاييد و تكذيب كند. آنچه مسلم است، گوينده كهنه‌كار يك روز در حوالي تابستان سال 88 تصميم گرفت ديگر به ساختمان جام‌جم پا نگذارد و نگذاشت. اين سال‌ها را در غيبت و سرگرم زندگي خود گذراند، بدون آنكه بداند وقتي صبح ارديبهشتي باران‌زده، خبر درگذشتش روي خروجي خبرگزاري‌ها مي‌آيد، نه تنها همكاران و آشناياني كه در اين 9 سال همراه بودند كه اكثريت جامعه ايراني متاسف و عزادار مي‌شوند و در شبكه‌هاي مجازي با ستايش از شرافت و صداقت قاسم افشار، ياد و خاطره‌اش را زنده نگه مي‌دارند؛ انگار نه انگار كه 9 سال تمام با مردم رو‌در‌رو نشد و خبر نخواند و معناي اين بيت از شعر حافظ شد: «اي غايب از نظر كه شدي همنشين دل... مي‌گويمت دعا و ثنا مي‌فرستمت».

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.