• ۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4090 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

خدمتگزار مردم بود

محمد هاشمي

سال 60 و زماني كه مسووليت راديو و تلويزيون به من واگذار شد، به دليل وابستگي اين سازمان به نظام شاهنشاهي و پيش از انقلاب، تسويه نيروي بسياري در آن صورت گرفته بود. آمار نشان مي‌داد كه چيزي حدود سه هزار نفر از كاركنان صدا و سيما باز خريد، بازنشسته يا اخراج شده بودند. بيشتر كساني در معرض تسويه قرار گرفته بودند كه سابقه كارشان طولاني بود و جزو نيروهاي باتجربه به حساب مي‌آمدند. در نتيجه اين شرايط ما در صدا و سيما با خلأ نيروي متخصص و متعهد در تمامي حوزه‌ها مواجه شديم.

آقاي قاسم افشار يكي از آن كساني بود كه آن روزها در آزموني كه براي جذب گوينده گذاشته بوديم، جذب سازمان شدند و از نظر تعهد اسلامي و تعهد به انقلاب و پايبندي به امام فرد بسيار برازنده‌اي بودند. از طرفي به دليل متانت و شيوايي كه در كلام‌شان بود، براي مردم بسيار جذاب بودند. همچنين به دليل شيوه خاصي كه ايشان در خوانش خبر داشتند، معمولا سعي مي‌كرديم اخبار خوب و مهم را عمدتا به آقاي افشار بدهيم. البته گويندگان خوب ديگري هم بودند اما آنها به صورت شيفتي كار مي‌كردند. اما آقاي افشار با توجه به ويژگي‌هاي اخلاقي و نوع پوشش و آرايش سر و صورت و چهره‌اي كه داشتند، وقتي در تلويزيون حاضر مي‌شد به مردم آرامش مي‌داد. همين باعث شده خاطرات خوبي از آقاي افشار در ذهن نسل قديمي‌تر جامعه باقي مانده باشد. علاوه بر اين، دو حادثه مهم در زندگي آقاي افشار اتفاق افتاده كه باعث افزايش احساس همدردي مردم با ايشان شده؛ در اتفاقي تلخ مدادپاك‌كن در گلوي دختر دبستاني ايشان گير كرد و تا از مدرسه او را به بيمارستان برسانند، فوت كرد. از دست دادن يك كودك در خانواده آقاي افشار ميزان ارادت مردم را به اين گوينده خبر بيشتر كرد. خبر تلخ فوت ايشان ما و همه مردم را اندوهگين كرده است. ان‌شاء‌الله خداوند ايشان را كه يكي از بهترين خدمتگزاران مردم بودند، رحمت كند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.