• ۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4090 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

محمدجواد ظريف، وزير خارجه:

خيالبافي نمي‌كنيم

فهرست مندرج در بيانيه مشترك بروكسل، فهرستي از كارهايي است كه بايد انجام شود. اين اقدام‌ها بايد عملياتي، جزيي و ريز شود تا براساس آن بتوانيم تصميم بگيريم كه اين گام‌ها تا چه مقدار مي‌تواند منافع ايران را تضمين كند.

نشست بروكسل براي شروع اقدام مناسبي بود و پيام سياسي مهمي را ارسال كرد، اما اين پايان كار نيست و تصميم گرفتيم از ابتداي هفته آينده رايزني‌ها را شروع كنيم. از هفته آينده جلسات فشرده كارشناسي در داخل اروپا و در مشورت با ما انجام مي‌شود تا ما اطمينان حاصل كنيم اقداماتي كه مي‌كنند از نظر ما كفايت مي‌كند.

آنچه قابل حصول از اين مذاكرات است را اخذ كرده و به تهران ارايه خواهيم داد و تصميم‌گيري در سطح عالي كشور انجام خواهد شد.

از مسائلي كه در نشست‌هاي بروكسل مطرح شد ضرورت اجراي تعهداتي بود كه در حوزه حمل و نقل دارند و در بيانيه موگريني به مساله حمل و نقل اشاره‌اي شده بود.

دليل وضع تحريم عليه ولي‌الله سيف، رييس بانك مركزي عصبانيت امريكا از شرايطي است كه پيش آمده و ما بايد توقع داشته باشيم امريكايي‌ها از اين حركات عصبانيت بيشتر نشان دهند.

ما در چارچوب واقعيات صحبت مي‌كنيم؛ اروپايي‌ها متحد امريكا هستند و قرار نيست اروپا روابطش را با امريكا كنار بگذارد. ما دنبال خيالبافي نيستيم كه اروپا روابطش را با امريكا به هم بزند، چنين چيزي نه امكان‌پذير است و نه اروپايي‌ها اين را مي‌گويند، بلكه به دنبال اين هستيم اروپايي‌ها از منافع خود دفاع كنند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.