• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4090 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

فدريكا موگريني، مسوول سياست خارجي اتحاديه اروپا :

برجام در بخش مراقبت‌هاي ويژه است

در فضاي بسيار دشواري كار مي‌كنيم. اين نكته‌اي است كه مردم اروپا مي‌دانند، مردم ايران مي‌دانند، رهبري [كشورها] مي‌دانند. بعد از اينكه هفته گذشته همين موقع، در پايان هفته، از بيانيه رييس‌جمهور [دونالد] ترامپ مطلع شديم، فضاي دشواري شكل گرفته است.

تلاش مي‌كنيم اطمينان يابيم برجام پابرجا مي‌ماند. مي‌دانيم كه كار دشواري است، اما مصمم به انجام آن هستيم و كار را براي اجراي اقداماتي كه كمك كند از محقق شدن آن [هدف] اطمينان يابيم، آغاز كرده‌ايم.

ممكن است نتوانم درباره ضمانت‌هاي حقوقي يا اقتصادي صحبت كنم، اما مي‌توانم درباره كار جدي، مصمم و متعهد از سوي طرف اروپايي و همچنين طرف ايراني براي حفظ تعهدات‌مان صحبت كنم.

ما به هيچ‌وجه درباره افزودن ضميمه يا اصلاح توافق صحبت نمي‌كنيم. درباره ايجاد اقدامات مشخص و راهكارهاي عملي مشخص براي پرداختن به اين موضوعات صحبت مي‌كنيم كه مي‌توانند بسته به موضوعات مختلفي كه تحت پوشش قرار مي‌دهند، شكل‌هاي مختلفي داشته باشند.

همه طرف‌ها اعلام كردند كه بر فوريت يافتن راهكار واقفند نه به خاطر تقويم، بلكه به اين دليل كه اگر مي‌خواهيم اين توافق را حفظ كنيم، كه كار ساده‌اي هم نيست، هرچه زودتر اين كار را كنيم، بهتر و ساده‌تر است. البته باز هم مي‌گويم، كار ساده‌اي نيست و اگر بخواهم از اصطلاحي كه برخي دور ميز به كار بردند استفاده كنم، بايد بگويم كه گويا «يكي از اقوام ما در بخش مراقبت‌هاي ويژه است و همه ما مي‌خواهيم در اسرع وقت او را از بخش مراقبت‌هاي ويژه خارج كنيم.»

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.