• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4090 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

مسجدجامعي: بايد براي ورود گشت‌ ارشاد مرز تعيين كنيم

احمد مسجدجامعي، عضو شوراي شهر تهران با اشاره به برخورد خشونت‌آميز گشت ارشاد با دختر جواني در يكي از پارك‌هاي تهران كه واكنش‌هاي فراواني هم در فضاي مجازي به دنبال داشت، گفت: «حجاب در كشور ما قانون است، اما حفظ حقوق شهروندي هم قانون است و نمي‌شود براي اجراي قانون، رفتار غيرقانوني داشت و خارج از روال معمول عمل كرد. امنيت و اخلاق كنار هم چيده نمي‌شوند. در پارك شهر، گشت ارشاد گذاشته شده و من نمي‌دانم چه نيازي است گشت ارشاد در چنين پاركي وجود داشته باشد چراكه اين پارك محل رفت و آمد خانواده‌هاست و در وسط شهر قرار دارد.»

اين عضو شوراي شهر تهران در ادامه سخنانش گفت: «اگر گشت‌ ارشاد بخواهد بسط پيدا كند ممكن است در آينده وارد نمايشگاه‌ها، كتابفروشي‌ها، رستوران‌ها، سينما‌ها، كافه‌ها و غذاخوري‌ها بشود و ما به عنوان نمايندگان مردم بايد مرزهايي را تعريف كنيم و اين مساله كاري عملياتي و اجرايي است. »

مسجد جامعي با بيان اينكه بايد مشخص شود گشت ارشاد بر چه اساس و مبنا و رويكردي وارد پارك‌ها مي‌شود؟ ادامه داد: «پيشنهاد كردم كه كميته‌اي در شوراي شهر تحت عنوان كميته حقوق شهروندي فعال شود و اين كميته مي‌تواند در مورد مسائل اينچنيني گفت‌وگو كرده و از پليس در اين رابطه گزارش بخواهد. وظيفه پليس ايجاد امنيت است و بين ايجاد امنيت و اخلاق تضاد وجود دارد، مثل اين است كه از وزارت ارشاد بخواهيم كار پليسي انجام دهد و بگويند مبارزه با قاچاقچيان را به وزارت فرهنگ و ارشاد سپرده‌ايد.» ايلنا

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.