• ۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4090 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

چكيده

هفته گذشته فراكسيون زنان مجلس طرح يك‌فوريتي اصلاح مواد ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدني را با ۲۰ امضا و ۳ ماده درباره ملغي كردن شرط اذن پدر يا حكم دادگاه براي ازدواج دختران ۲۸ ساله و بالاتر به هيات رييسه مجلس تقديم كرد.

اين طرح با افزودن يك تبصره به مواد فوق، به دختراني كه ۲۸ سال سن داشته و شرط احراز رشد از سوي مرجع قضايي، مدرك كارشناسي ارشد و پنج سال سابقه كار و بيمه بازنشستگي را داشته باشند، اجازه مي‌دهد كه بي‌نياز از اذن پدر و حكم دادگاه، براي ازدواج اقدام كنند. طبق اين طرح، افرادي كه شرايط مطرح را نداشته و نياز به حكم دادگاه دارند، ظرف مدت يك ماه تعيين تكليف مي‌شوند. تصويب اين طرح منوط به نظرات نمايندگان در صحن علني مجلس و شوراي نگهبان است. دبير فراكسيون زنان مجلس هدف از تهيه اين طرح را پاسخ به مطالبات و نيازهاي دختراني با شرايط مطرح در طرح و به ويژه دختران ساكن در مناطق و نواحي داراي آداب و تعصبات خاص دانست و ابراز نگراني كرد كه تعداد جمعيت هدف اين طرح، چندان زياد نيست و در صورت تصويب نشدن اين طرح، خانواده‌هايي كه شرايط خاص و سختي براي ازدواج پيش پاي دختران‌شان قرار مي‌دهند، هيچگاه شاهد ازدواج دختران‌شان نخواهند بود.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.