• ۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4110 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ خرداد

دوستي ميان ملت‌ها

سهيل سراييان

تمام ميدان سرخ صداي «ايران، ايران» به گوش مي‌رسد. ايراني‌ها در ميانه خيابان دور هم جمع شده‌اند و يك صدا ايران را تشويق مي‌كنند. سمت راست طرفداران پرو ايستاده‌اند و سمت چپ مصري‌ها. همه كنار هم مي‌خندند و تيم كشورشان را تشويق مي‌كنند. فضاي عجيبي است. همه لبخند مي‌زنند و با مليت‌هاي ديگر عكس مي‌گيرند. جمعيت زيادي از مراكش آمده‌اند و اتفاقا سر و صداي بلندي هم دارند. مراكشي‌ها مهربان و محترم هستند. وقتي مي‌فهمند كه ايراني هستي براي تيم ايران آرزوي موفقيت مي‌كنند و مي‌گويند روز جمعه سنت پترزبورگ مي‌بينيم‌تان.

بعضي روس‌ها وقتي صداي ايراني‌ها و تشويق‌شان را مي‌شنوند چند دقيقه‌اي كنار گروه ايراني مي‌ايستند و عكس مي‌گيرند.

گروه ديگرشان مي‌گويند «ما با همديگر دوست هستيم، فارغ از تمام مسائل سياسي ما ايران را دوست داريم.» وقتي از ايراني‌ها درباره روس‌ها مي‌پرسم، ايراني‌ها مشخص است كه كاملا سورپرايز شده‌اند: «چقدر روس‌ها مهربان هستند، آنها فقط دوست دارند كه كمك كنند و با لبخند خودشان از شما مي‌پرسند كه آيا نياز به كمك داريد؟»

فضاي پرشور و بي‌نظيري است. اما در كنار تمام اين زيبايي‌ها، امكانات ايراني‌ها از بقيه كشورها كمتر است. اينجا نه پرچم ايران به اندازه كافي هست و نه هيچ چيز ديگر. ايراني‌ها همه دنبال لباس و پرچم ايران هستند و كسي نيست تا اين گروه را حمايت كند. مردم خودشان گاهي اوقات براي بچه‌هايي كه خسته شده‌اند آب مي‌خرند تا كمي حال‌شان جا بيايد. مسكو هرروز شلوغ‌تر مي‌شود و امروز بازي افتتاحيه جام جهاني بالاخره آغاز مي‌شود.

همه دنيا كنار هم جمع شده‌اند. همه فعلا خوشحال هستند، هيچ تيمي نباخته و حذف نشده است، بايد منتظر تلخي‌ها هم نشست.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.