• ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4132 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير

ابر ستاره بعدي جهان فوتبال

طلاي سياه پاريس

علي كربلايي

 ريموند كوپا، ميشل پلاتيني، زيدان و حالا گريزمن؟ پوگبا؟ هوگو لوريس؟ كانته؟ نه هيچ كدام، رهبر نسل جديد فوتبال فرانسه كيليان امباپه است. بازيكني كه با تنها 19سال سن كاري كرده كه همه باور كنند ابرستاره بعد از كريستيانو و مسي، در حال قدرت‌نمايي است. تخت حكومت 10 ساله مسي و رونالدو را هنوز كسي نتوانسته سرنگون كند. نيمار هم سنش خيلي بالاتر از اين حرف‌هاست كه به عنوان پديده بعد از اين دو نفر بشود به او نگاه كرد. حتي تغيير باشگاه هم باعث نشد نيمار از زير سايه مسي‌نالدو خارج شود و شايد تنها ماحصل آن تصميم، خارج شدن از ليست سه نفره توپ طلا بود. ادن هازارد هم سال‌هاست زير سايه اين دو قرار گرفته و خيلي سخت است خودش را از اين وضعيت خارج كند. اما حالا در مورد كسي حرف مي‌زنيم كه هنوز 20 سالش نشده و چشم‌ها را به خودش خيره كرده است. با توجه به سن و شرايط آمادگي، قطعا مي‌توان روي او به عنوان اسب برنده شرط بست. جوان است و ديوانه موفقيت. موناكو را در 18 سالگي به جمع چهار تيم برتر ليگ قهرمانان رساند و حالا در 19 سالگي فرانسه را به قهرماني جهان نزديك كرده است. سرعت، تكنيك و همچنين چارچوب‌شناسي، از ويژگي‌هاي اصلي بازي اوست. مهم‌ترين وجه فوتبال امباپه اين است كه باعث مي‌شود هم‌تيمي‌هايش نيز بازيكنان خوبي بشوند. كيليان مي‌تواند سطح تيمش را بالا بكشد. او به اندازه دو بازيكن از مدافعان حريف انرژي مي‌گيرد. به‌نظر مي‌رسد امباپه، گمشده نسل طلايي فرانسه باشد. نسلي كه در جام جهاني قبل مقابل قهرمان از دور رقابت‌ها كنار رفت و در يورو «ادر» همه آرزوهاي‌شان را در فينال نقش برآب كرد. اما حالا به پيش مي‌تازند و تا اينجا هيچ تيمي جلودارشان نبوده. ضعف‌هاي تاكتيكي دشان با درخشش كيليان امباپه پوشانده شده و مقتدرانه به فينال رسيده‌اند. آنها حالا با اختلاف شانس اصلي قهرماني هستند. در فينال اگر تيم حريف پيروز شود، يك شگفتي رخ داده است.

فرانسوي‌ها مي‌توانند بعد از ريموند كوپا و ميشل پلاتيني و زين‌الدين زيدان، به داشتن بزرگ‌ترين ستاره فوتبال در سال‌هاي پيش رو ببالند. بازيكني كه اينقدر زود شروع به درخشش كرده كه شايد با حفظ همين سطح و بدون در نظر گرفتن پيشرفت احتمالي، بتواند ركوردهاي كريستيانو رونالدو و مسي را جابه‌جا كند. البته نبايد روي تلخ ماجرا را هم از ياد ببريم. در اين سال‌ها ستاره‌هاي خيلي زيادي به فوتبال معرفي شدند كه بعد از دو سه فصل درخشش، بنزين‌شان تمام شد و راه ديگري را پي گرفتند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.