• ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4133 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير

علي اكبري، نماينده اصلاح‌طلب مردم شيراز در مجلس دهم:

احتمالا نهادي خارج از دولت مسوول ارسال پارازيت است

درحالي كه مردم شيراز درحدود چندماه گذشته نسبت به ميزان اختلالات راديويي و بطور مشخص پارازيت‌اندازي براي ايجاد اختلال در دريافت تصاوير شبكه‌هاي ماهواره‌اي اعتراض داشتند و شما هم چند مرتبه در صحن علني نسبت به اين موضوع تذكر داديد، اخيرا وزير ارتباطات اعلام كرده كه با راه‌اندازي 18 سايت اندازه‌گيري به اين نتيجه رسيده‌اند كه شرايط عادي است. شما اين مساله را تاييد مي‌كنيد؟

واقعيت اين است كه بحث صرفا مربوط به شبكه‌هاي ماهواره‌اي نيست و بنده همين الان كه جلوي تلويزيون نشسته‌ام هم با مشكل در دريافت تصاوير رو به‌رو هستم و تصاوير را با پارازيت دريافت مي‌كنم.

تلويزيون ايران؟

بله. حجم اين اختلالات راديويي به‌حدي است كه حتي دريافت تصاوير شبكه‌هاي داخلي را نيز با مشكل مواجه كرده است. اين‌طور كه پيداست برخي عزيزان در بعضي مواقع احساس مسووليت مضاعف مي‌كنند. هرچه است، افكار عمومي قانع نشده و اين مدعيات را نمي‌پذيرد. از ديگرسو نيز شاهد هستيم هيچ‌كس حاضر به پذيرش مسووليت نيست. بنده اين موضوع را به دفعات پيگيري كردم كه موكول بر اين شد كه بخش فني دانشگاه شيراز ميزان پارازيت‌ها را بر اساس شاخص‌هاي علمي ارزيابي و بررسي كند كه البته اين گزارش هرگز منتشر نشد كه احيانا اجازه انتشار گزارش و اطلاع‌رساني به مردم داده نشد. درمجموع آنچه مسلم است اين است كه پارازيت وجود دارد و مردم هم گله‌مند هستند. بنده دقيقا نمي‌دانم آقاي وزير بر چه اساسي اظهارنظر كرده اما مي‌دانم مردم قانع نشده‌اند.

آيا در مدت اخير مردم همچنان اقدام به اعتراض خياباني كرده‌اند؟

اعتراض خياباني نداشتند اما همچنان به ما مراجعه مي‌كنند، تماس مي‌گيرند و به انحاي گوناگون اعتراض خود را به گوش مسوولان مي‌رسانند.

درمجموع فكر مي‌كنيد اقدام اخير وزارت ارتباطات درخصوص راه‌اندازي اين 18 سايت اندازه‌گيري ميزان فركانس‌هاي راديويي مي‌تواند راهگشا باشد؟

مساله فقط اين نيست. متاسفانه، فارغ از بحثي كه در مورد شبكه‌هاي تصويري وجود دارد، نزديك به 2 سال است كه ارتباطات تلفني ما هم دچار مشكلات اساسي است. يك زماني مي‌گفتند مشغول جابه‌جايي خطوط و ارتقاي سطح هستيم اما در حالي كه قرار بود شهريورماه سال گذشته اين وضعيت تمام شود، متاسفانه هيچ اتفاقي نيفتاد و هنوز مشكلات فراواني وجود دارد و اين نشان مي‌دهد پارازيت‌ها علاوه بر تصوير شبكه‌هاي تلويزيوني، حتي بر ارتباطات تلفني و موبايلي هم تاثير منفي داشته است. مردم مي‌گويند كه دچار بيماري‌هايي مخصوصا سردردهاي طولاني مي‌شوند. بنده چندي پيش، مطلبي را از قول آقاي دكتر ملك‌زاده، وزير پيشين مطالعه كردم كه اين تشعشعات منجر به بيماري‌هاي مختلف ازجمله سرطان مي‌شود و همه اين مسائل مردم را نگران كرده است. اميدواريم مسوولان در اين باره تامل كنند و سلامت مردم را بيش از اين به خطر نيندازند.

و سوال بسيار مهم اينكه چرا اين وضعيت در شيراز به اين شدت وجود دارد؟ چرا ديگر مناطق كشور دچار اين مشكلات نيست؟

راستش را بخواهيد ما خودمان هم نمي‌دانيم. اما يكي از مشكلات اساسي كشور ما كه شايد در اين مورد نيز نمود يافته اين است كه ما در كشور يك دولت نداريم، بلكه چندين دولت داريم.

يعني احيانا پارازيت‌ها از سوي نهادي خارج از دولت ارسال مي‌شود؟

قاعدتا بايد اين‌طور باشد.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.