• ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4133 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير

۷ اقتصاد برتر جهان معرفي شدند

هند موفق شد با پشت سر گذاشتن فرانسه به ششمين اقتصاد بزرگ جهان تا پايان سال ۲۰۱۷ تبديل شود. طبق تازه‌ترين بازبيني بانك جهاني، توليد ناخالص داخلي هند تا پايان سال ۲۰۱۷ با رسيدن به 2.597 تريليون دلار از فرانسه با 2.582 تريليون دلار پيشي گرفته است. رتبه‌هاي اول تا پنجم بزرگ‌ترين اقتصادهاي جهان تغييري نكرده است. اقتصاد هند از جولاي ۲۰۱۷ تاكنون رشد سريعي را تجربه كرده است. هند با جمعيتي معادل 1.34 ميليارد نفر پرجمعيت‌ترين كشور جهان محسوب مي‌شود در حالي كه فرانسه ۶۷ ميليون نفر جمعيت دارد. اين بدان معناست كه متوسط درآمد هند يك بيستم متوسط درآمد سرانه فرانسه است. توليدات صنعتي و غيرصنعتي و مخارج مصرف‌كنندگان هندي بزرگ‌ترين محركه‌هاي رشد اقتصادي هند بوده‌اند. تنها در يك دهه، هند موفق شده است اندازه اقتصاد خود رادو برابر كند و انتظار مي‌رود با توجه به كند شدن نرخ رشد اقتصادي چين، هند به عنوان موتور رشد قاره آسيا عمل كند. اين كشور در نظر دارد با اصلاح قوانين مالياتي و تقويت مخارج خانوارها رشد اقتصادي امسال خود را به 7.4 درصد و در سال آينده به 7.8 درصد برساند.

مركز مطالعات اقتصاد و بازرگاني لندن اخيرا اعلام كرد تا پايان امسال، هند علاوه بر پيشي گرفتن از فرانسه، جايگاه انگليس را نيز در بين اقتصادهاي بزرگ جهان تصاحب خواهد كرد و به پنجمين اقتصاد بزرگ جهان مبدل خواهد شد.

امريكا، چين، ژاپن، آلمان، انگليس، هند و فرانسه، ۷ اقتصاد بزرگ جهان را تشكيل مي‌دهند. ايسنا

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.