• ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4133 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير

پايان يك ماه شيرين

سهيل سراييان

اين روزها همه ديگر در مسكو هستند. تمام شهرهاي روسيه تمام شدند. حالا ديگر تنها ۲ بازي باقي مانده. اورسلان از تركيه است. ده سالي مي‌شود كه در مسكو زندگي مي‌كند. در طول مسابقات جام جهاني مسوول لباس‌هاي داوطلبان بوده است. البته كه بسيار خوشحال است چون بليط بازي فينال را خريداري كرده است. اورسلان به تازگي هم پدر شده است. او ده سال پيش كه به روسيه آمد به قول خودش فكر هم نمي‌كرد كه روزي بتواند بازي‌هاي جام جهاني را از نزديك ببيند.

چه حسي داري حالا كه داري جام جهاني را از نزديك تماشا مي‌كني؟ «اگر بگم كه هنوز باورم نمي‌شود شايد به من بخنديد. اما واقعا اين بزرگ‌ترين اتفاق زندگي من بوده است. فضاي عجيب و غريبي كه به تازگي متوجه مي‌شوم چرا يكسري‌ها از تمام قاره‌ها براي جام جهاني به كشورهاي ديگر مي‌آيند. از نزديك ديدن بازي‌ها يك تجربه بي‌نظير است.»

چقدر وقت است در روسيه زندگي مي‌كني و چه كاري براي فيفا انجام مي‌دهي؟

«حدودا ده سالي است كه در روسيه زندگي مي‌كنم، اينجا ازدواج كرده‌ام. من مسوول لباس‌هاي داوطلبان جام جهاني هستم. از نظر اندازه و تعداد و هر گونه مشكلي كه باشد. حس خوبي دارد كه از نزديك با داوطلبان در ارتباط هستم.»

ده سالي است كه در روسيه زندگي مي‌كني، چه نظري درباره روسيه داري؟

«من وقتي تركيه بودم در ازمير زندگي مي‌كردم، اما وقتي ازدواج كردم به مسكو آمدم. اينجا خيلي راحت‌تر هستم و بايد بگويم كه تا به امروز هيچ‌وقت اين حس را نكردم كه از اين جامعه نيستم. روس‌ها هميشه با من مثل خودشان رفتار كردند و كساني كه براي ديدن بازي‌هاي جام جهاني به اينجا آمده‌اند هم مي‌توانند حرف من را تاييد كنند. رفتارهاي نژادپرستانه نديدم و واقعا راضي هستم. فكر مي‌كنم اين يك فرصت بزرگ بود براي روسيه تا به همه جهان نشان دهد كه تبليغات منفي رسانه‌ها اكثرا دروغ بوده‌اند.»

ناراحتي جام جهاني در حال تمام شدن است؟

«همه به اين شب‌هاي فوتبالي عادت كرده بوديم. مسكو هر شب فستيوال كشورهاي مختلفي بود و همه خوشحال به خيابان‌ها مي‌آمدند. واقعا سخت است وقتي مي‌فهمي اين يك ماه شيرين رو به پايان است. اما اين بهترين يك ماه زندگي من بوده است.»

پسر اورسلان امروز يك‌ماهه مي‌شود و قرار است در بازي فينال در كنار پدرش به تماشاي بازي كرواسي و فرانسه بنشيند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.