• ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4156 -
  • ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد

با مبحث آقا زادگي مخالفم

محمد رضا عارف، رييس فراكسيون اميد به تصميمات جديد شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‌طلبان، سوال از رييس‌جمهور و مبارزه با آقازادگي اشاره كرده و تصريح كرد: بنده با مبحث آقازادگي كاملا مخالفم و يك‌بار ديگر اين را هم عرض كردم، وقتي معاون اول بودم در كل تشكيلات دولتي آن دوره پسرخاله بنده رييس‌دفتر آقاي ابطحي شده بود و بنده از او درخواست كردم كه به يزد بازگردد.

وي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بيان اينكه اين روزها هم صحبت‌هايي درباره حضور يكي از نزديكانم در شهرداري منطقه 22 مطرح شده، اظهار كرد: اولا كه غلط مي‌گويند كه آن فرد شوهر دخترخاله من است، چراكه عروس خاله بنده است، ايشان بسيجي هستند و از قبل دوران آقاي احمدي‌نژاد در اين منطقه حضور داشتند و سمت معاونت هم ندارد، شما ببينيد كه چقدر فضاسازي مي‌كنند! از شما مي‌خواهم كه اين فضا را اصلاح كنيد، انقلاب ما ارزشي و اخلاقي بود و اكنون آنچه قرباني مي‌شود همين اخلاق‌ها و ارزش‌هاست، بنده هميشه با آقازادگي مخالف بودم و اكنون نيز مخالفم و اگر مي‌توانستم مبارزه با آن را قانوني كنم، قطعا اين كار را انجام مي‌دادم.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب افزود: پسرخاله من گناهي نكرده كه پسرخاله‌ام شده كه آن را قانون كنيم. نمي‌شود اگر فردي وزير شد فاميل درجه2 وي به وزارتخانه نيايد، آن فرد گناهي نكرده است.

وي در ادامه با اشاره به اينكه اگر كسي پسرخاله كسي باشد گناهي نكرده، تصريح كرد: حق او است كه استخدام شود. اخيرا نيز يك اتفاقي افتاد، پسر يكي از دوستان شاگرد اول دانشگاه بود و با بورس به خارج از كشور رفت، اكنون مدرك گرفته اما اگر برگردد و استخدام شود، مي‌گويند از رانت آقازادگي استفاده كرده و اگر نيايد و خارج از كشور هم بماند، فحش مي‌خورد. پس بگويند چه‌كار كند؟ لذا ما براي چنين افرادي حق حيات قائليم يا چون پسر فلان وزير و مسوول كشور است، حق حيات ندارد؟

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي به موضوع اصلاحات در كابينه اشاره كرده و گفت: بيشتر از افراد، نگرش و برنامه‌هاي دولت درباره بخش اقتصادي بايد اصلاح شود؛ اما در كنار اين موضوع نمي‌توانيم نقش افراد را هم انكار كنيم و به همين دليل در نامه اول به رييس‌جمهور خواستار اصلاح ساختار و تغييراتي در تيم اقتصادي دولت بوديم و در نامه دوم به صورت روشن‌تر به اين موضوع پرداخته شد و هر دو نامه هم مورد تاييد فراكسيون اميد قرار گرفت.

عارف مطرح شدن سوال از رييس‌جمهور را در شرايط فعلي كشور نامناسب دانسته و گفت: بنده معتقدم كه سوالات مطرح شده براي رييس‌جمهور تخصصي است و وزرا بايد به اين سوالات پاسخ دهند و در صورتي بايد از رييس‌جمهور در مجلس سوال شود كه سوالات فراتر از يك وزارتخانه و درباره كليت دولت باشد. همچنين معتقدم كه شرايط زماني و مكاني براي سوال از رييس‌جمهور هم بايد در نظر گرفته شود و آيا ما همه مشكلات چون معيشت مردم و اشتغال را حل كرده‌ايم و فقط طرح سوال از رييس‌جمهور مانده است كه بايد به آن بپردازيم؟

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.