• ۱۳۹۷ جمعه ۳ اسفند
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4157 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۰ مرداد

نامه‌نگاري درمورد غيرقانوني بودن سوال از رييس‌جمهور

محمدحسين قرباني

بحث سوال از وزيران و حتي رييس‌جمهوري از اختيارات نمايندگان و از ابزارهاي كنترل مجلس است، اما در شرايط كنوني طرح سوال از رييس
قوه مجريه را به نفع كشور، مجلس، مردم و دولت نمي‌دانم. امروز در شرايطي شاهديم كه سوال از رييس‌جمهوري با 5 محور اقتصادي در دستور كار مجلس قرار گرفته و رييس‌جمهور بنابر آيين‌نامه داخلي مجلس بايد در كمتر از يك ماه آينده به صحن علني مجلس بيايد و پاسخگوي سوال‌كنندگان باشد و اين در حالي است كه اين مهم در نامه‌اي رييس‌جمهور خطاب به رييس مجلس و متعاقبا در گفت‌وگوي تلويزيوني مورد تاكيد ويژه قرار گرفت.

در همين رابطه رييس‌جمهور در نامه‌اي به علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي اعلام كردم كه «سوال تعدادي از نمايندگان، در چارچوب قانون اساسي و زمان و شرايط مناسب مطرح نشده است. بنابراين براي جلوگيري از هر نوع اختلاف بين قوا و احترام به مجلس شوراي اسلامي، در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد. بنابر ماده 213 آيين‌نامه داخلي مجلس، رييس‌جمهوري موظف است در مدت يك ماه در خانه ملت حضور يابد و به سوال‌هاي نمايندگان پاسخ بدهد اين در حالي است كه در شرايط كنوني كشور كه به وحدت و انسجام مسوولان نياز دارد و رهبر معظم انقلاب نيز بارها بر لزوم حفظ وحدت تاكيد كرده‌اند زمان مناسبي براي طرح سوال از رييس‌جمهوري نيست و بايد با وحدت بيشتري مشكلات كشور را حل كنيم.

نماينده آستانه‌اشرفيه و بندر كياشهر در مجلس شوراي اسلامي

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.