• ۱۳۹۷ جمعه ۳ اسفند
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4157 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۰ مرداد

ايران پانزدهمين اقتصاد بزرگ دنيا مي‌شود

صندوق بين‌المللي پول پيش‌بيني كرد ايران با كنار زدن سه كشور اسپانيا، عربستان و كانادا پانزدهمين اقتصاد بزرگ دنيا در سال ۲۰۲۱ شود. اين صندوق پيش‌بيني كرده كه ايران در سال ۲۰۲۱ با سه پله صعود در جايگاه پانزدهمين اقتصاد بزرگ دنيا قرار گيرد.

براساس آمارهاي منتشر شده از سوي اين نهاد بين‌المللي توليد ناخالص داخلي ايران براساس شاخص قدرت خريد در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۶۴۴ ميليارد دلار بوده و ايران از اين نظر در رتبه ۱۸ جهان قرار گرفته است.

صندوق بين‌المللي پول پيش‌بيني كرده است ايران در سال‌هاي ۲۰۱۸، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ نيز همچنان هجدهمين اقتصاد بزرگ دنيا باقي بماند اما در سال ۲۰۲۱ با پشت‌سر گذاشتن سه كشور اسپانيا، عربستان و كانادا به جايگاه پانزدهم صعود كند. پيش‌بيني شده است توليد ناخالص داخلي ايران براساس شاخص قدرت خريد در سال ۲۰۲۱ به ۲۰۹۵ ميليارد دلار برسد كه بيشتر از توليد ناخالص داخلي اسپانيا، عربستان و كانادا خواهد شد.

توليد ناخالص داخلي اسپانيا براساس شاخص قدرت خريد در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۷۷۳.۹ ميليارد دلار بوده كه پيش‌بيني شده است اين رقم در سال ۲۰۲۱ به ۲۰۹۴ ميليارد دلار برسد. توليد ناخالص داخلي عربستان نيز از ۱۷۷۳.۵ ميليارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۲۰۷۸ ميليارد دلار در سال ۲۰۲۱ و توليد ناخالص داخلي كانادا از ۱۷۶۹ ميليارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۲۰۷۳ ميليارد دلار در سال ۲۰۲۱ خواهد رسيد.

بر اين اساس چين با توليد ناخالص داخلي ۲۳۱۵۹ ميليارد دلاري بزرگ‌ترين اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۱ را خواهد داشت و امريكا با ۱۹۳۹۰ ميليارد دلار و هند با ۹۴۵۹ ميليارد دلار به ترتيب در رتبه‌هاي دوم و سوم از اين نظر قرار مي‌گيرند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.