• ۱۳۹۷ جمعه ۳ اسفند
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4159 -
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد

لاريجاني در واكنش به اظهارات احمدي‌نژاد:

عده‌اي به خاطر منافع سياسي نازل‌شان نقش اپوزيسيون مي‌گيرند

علي لاريجاني، رييس مجلس شوراي اسلامي روز گذشته در همايش ملي توانمندي‌هاي صنايع كوچك و متوسط سخنراني كرد. او در اين سخنراني به صورت تلويحي به كنش‌هاي اين روزهاي محمود احمدي‌نژاد اشاره و از آن انتقاد كرد. او بي‌آنكه نامي از احمدي‌نژاد ببرد در بخشي از سخنراني خود گفت: «در شرايط سخت فعلي عده‌اي به جاي همكاري و كمك به وفاق ملي
به خاطر منافع سياسي نازل‌شان، نقش اپوزيسيون به خود مي‌گيرند كه انگار از كره مريخ آمده‌اند. در شرايط سخت بايد نگاه مسوولانه و طبيبانه داشت.» اشاره لاريجاني به مواضع اخير احمدي‌نژاد بود كه هر سه قوه را زير سوال برد. علي لاريجاني در بخش ديگري از سخنراني روز گذشته خود به چالش‌هاي به وجود آمده نيز اشاره كرد و گفت: «بايد از چالش به وجود آمده نهايت بهره‌مندي را داشته باشيم و آن را تبديل به يك فرصت كنيم. براي رسيدن به اين مهم يك راه بيشتر نداريم و آن اين است كه فضاي كسب و كار را آسان كنيم كه البته اصلي‌ترين راه براي رسيدن به اين فضا تصميم‌گيري حاكميت و حكمرانان است. ما در همين زمينه قانون داريم كه در آن مواردي همچون تشكيل پنجره واحد و رسيدگي به درخواست‌ها ظرف مدت دو ماه پيش‌بيني شده اما اينها كافي نيست و هنوز يك سرمايه‌گذار مدت زيادي بايد در انتظار صدور تمامي مجوزها بماند.»او همچنين فعالان اقتصادي و صنعتگران را خطاب قرار داد و از آنها خواست تا در مورد تصويب قوانين پيشنهادات خود را مطرح كنند. لاريجاني رييس كميسيون صنايع مجلس را رابط مناسب ميان مجلس و صنعتگران دانست تا از اين طريق بتوانند نظرات و درخواست‌هاي شما را به مجلس انتقال دهد و بگويد كه چه قوانيني نياز به تغيير يا تصويب دارد. لاريجاني تاكيد كرد كه «در شرايط فعلي حتي اگر لازم باشد برخي قوانين اداري را براي مدتي كنار خواهيم گذاشت.» او با اشاره به منابع كشور و لزوم استفاده از آنها گفت: ما يكي از كشورهايي هستيم كه از آفتاب زيادي برخورداريم. از طرف ديگر وزير نيرو اعلام مي‌كند كه ما پنج هزار مگاوات برق كم داريم. ما در برنامه ششم توسعه تاكيد زيادي بر لزوم استفاده از انرژي‌هاي خورشيدي داشتيم اما امروز اگر كسي بخواهد يك نيروگاه خورشيدي ايجاد كند، بايد از ۱۰ جا مجوز بگيرد. اين مسائل سرمايه‌گذار را اذيت مي‌كند و بايد فكري به حال آن كرد.لاريجاني ادامه داد: مسائل بانكي، حمايت مالي و ايجاد فضاي صادرات هم مهم است. ما در قانون بودجه مقداري عوارض به واردات اضافه كرديم تا فرصت خوبي براي صنايع داخلي و صادرات فراهم شود و اكنون هم با قيمت جديد ارز فرصت خوبي براي صادرات به وجود آمده است؛ هر چند اين افزايش قيمت مشكلاتي هم در پي داشته است.او در پايان يادآور شد: ‌ما با ۱۵ كشور همسايه هستيم و كشورهاي بزرگي همچون روسيه و چين اعلام كردند كه همكاري‌هاي خود را با ما ادامه خواهند داد. پس نمي‌توان كشور و اقتصاد ما را محدود كرد. ما در جلسه سران قوا نيازهاي صنعتگران را با توجه به شرايط جديد اقتصادي بررسي خواهيم كرد و تمام توان نظام را براي حمايت از اين بخش به كار خواهيم گرفت.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.