• ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4159 -
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد

اخبار

رد درخواست‌هاي خلع سلاح از سوي كره شمالي

منابع ارشد ديپلماتيك اظهار كرده‌اند: امريكا پيشنهادهاي متعددي را براي خلع سلاح هسته‌اي به كره شمالي ارايه كرده اما پيونگ‌يانگ تمام اين طرح‌هاي پيشنهادي را رد كرده است. به گزارش ايسنا و به نقل از شبكه خبري سي‌ان‌ان، اين منابع گفته‌اند: امريكا «پيشنهادهاي مشخصي را براي آغاز و اقدام به روند خلع سلاح هسته‌اي كاملا قابل تاييد» ارايه كرده و مي‌كند. به گفته يكي از اين منابع، كره‌شمالي همه اين پيشنهادها را رد كرده و آنها را «گانگستري» خوانده است. در حالي كه امريكا خواستار خلع سلاح هسته‌اي كامل و قابل تاييد است و مي‌گويد تا تحقق اين خواسته تحريم‌ها عليه كره شمالي را حفظ خواهد كرد، كره شمالي پيش از اقدامات بعدي خود خواستار برداشته شدن فشار تحريم‌ها عليه پيونگ‌يانگ و دستيابي به يك توافق صلح است. به گفته يكي از مقامات مطلع از موضع پيونگ‌يانگ در خصوص اين مساله، مذاكرات ميان امريكا و كره شمالي به تمايل واشنگتن براي انجام «اقدامي قابل توجه» و موافقت با يك پيمان صلح با پيونگ‌يانگ بستگي دارد. اين منابع ديپلماتيك اظهار كردند: كيم جونگ اون، رهبر كره شمالي تاكيد دارد در صورتي كه امريكا براي حل نگراني‌هاي امنيتي اقدامي صورت دهد، كره شمالي در راستاي خلع سلاح هسته‌اي اقدام خواهد كرد اما در غير اين صورت گامي به سوي اين هدف برنخواهد داشت.

تسليم فشار امريكا نمي‌شويم

«پيتر آلتماير» وزير اقتصاد آلمان با اعلام اينكه اروپا تسليم فشار امريكا در ارتباط با ايران نمي‌شود، گفت كه آلمان و متحدانش به حمايت از شركت‌هاي طرف معامله با ايران با وجود فشارهاي واشنگتن ادامه مي‌دهند. به گزارش ايرنا و به نقل از خبرگزاري رويترز از برلين، وي افزود: به واشنگتن اجازه نمي‌دهيم به ما ديكته كند كه با چه كشوري داد و ستد داشته باشيم و از اين‌رو به توافق هسته‌اي وين پايبند مي‌مانيم به نحوي كه ايران نتواند به سلاح اتمي دست يابد. آلتماير با اشاره به اينكه شركت‌هاي آلماني بايد از امكان ادامه سرمايه‌گذاري در ايران به ميزان دلخواه برخوردار باشند، گفت كه دولت آلمان به همراه متحدان اروپايي‌اش در جست‌وجوي راه‌هايي هستند تا تضمين شود كه امكان تبادلات مالي همچنان وجود دارد. بر اساس اين گزارش، انجمن‌هاي تجاري آلمان هشدار داده‌اند كه شركت‌هاي آلماني از سياست‌هاي تحريمي «دونالد ترامپ» رييس‌جمهوري امريكا و همچنين اعمال تعرفه‌ها، متحمل زيان بالايي مي‌شوند. وزير اقتصاد آلمان در ادامه سخنان خود از سياست ترامپ در زمينه اعمال تعرفه بر كالاهاي اروپايي انتقاد كرد و گفت كه تمهيداتي از اين دست، رشد و اشتغالزايي را از بين مي‌برد. امريكا با وضع تعرفه بر محصولات اروپايي به منظور حمايت از مشاغل امريكايي، مناقشه تجاري تلافي‌جويانه‌اي را با كشورهاي اروپايي به راه انداخته است. وزير اقتصاد آلمان با اعلام اينكه جنگ تجاري باعث نابودي رشد اقتصادي و ايجاد جو بلاتكليفي مي‌شود، از توافقي كه ماه گذشته بين ترامپ و «ژان كلود يونكر» رييس كميسيون اروپا در كاخ سفيد منعقد شد، استقبال كرد و گفت كه اين توافق موقت، صدها هزار شغل را در اروپا نجات داده است. در پي اعمال تعرفه‌هاي امريكايي بر واردات فولاد و آلومينيوم اروپا و متقابلا وضع تعرفه‌هاي تلافي‌جويانه بروكسل بر كالاهاي امريكا، دو طرف درگير مناقشه‌اي تجاري شده‌اند.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.