• ۱۳۹۷ جمعه ۳ اسفند
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4159 -
  • ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد

طلب 18.7هزار ميليارد توماني پيمانكاران از دولت

امير اميني معاون برنامه‌ريزي و مديريت منابع وزير راه و شهرسازي گفت: ميزان مطالبات پيمانكاران از انجام پروژه‌هاي مختلف عمراني و تعهدات وزارت راه و شهرسازي به 18 هزار و 700 ميليارد تومان رسيده است. مطالبات واقعي پيمانكاران حدود 12 هزار ميليارد تومان است، اما با تعهدات قانوني وزارت راه و شهرسازي در اين بخش، بدهي اين وزارتخانه به پيمانكاران به 18.7 هزارميليارد تومان افزايش يافته است.

به گفته وي، براي پرداخت بدهي پيمانكاران اين وزارتخانه در تبصره (5) قانون بودجه سال 1397 مكانيسم‌هايي در نظر گرفته كه انتشار اسناد خزانه و اوراق تسويه بخشي از اين مكانيسم است. بر اساس قانون بودجه سال 97 مكانيسم ديگري براي پرداخت بخشي از مطالبات پيمانكاران در نظر گرفته شده كه تسويه بدهي پيمانكاران به دستگاه‌هاي اجرايي از محل تهاتر بدهي آنها به سيستم بانكي است و با استفاده از اين قانون امسال بخشي از طلب پيمانكاران پرداخت خواهد شد.

اميني گفت: طبق اين مصوبه قانوني چنانچه هر پيمانكاري تا پايان سال 95 نتوانسته تسهيلات بانكي خود را پرداخت و يا اينكه به بانك‌ها بدهكار است، مي‌تواند مطالبات خود را از دولت با استفاده از اين مكانيسم تهاتر كند. براي اجرايي شدن اين مكانيسم با اعلام طلب پيمانكار توسط دستگاه‌هاي اجرايي به سازمان برنامه و بودجه اين سازمان با انجام مكاتبات لازم با خزانه و بانك مركزي زمينه لازم براي تسويه طلب پيمانكاران از دولت را فراهم مي‌كند.

اميني با بيان اينكه وزارت راه وشهرسازي سالانه 40 تا 60 درصد طلب پيمانكاران را تسويه مي‌كند، گفت: اجراي پروژه‌هاي عمراني در اين بخش موجب مي‌شود تا مطالبات جديدي به بدهي‌هاي قبلي اضافه شود. امسال تاكنون چهار هزار ميليارد تومان براي پرداخت طلب پيمانكاران تخصيص يافته و با استفاده از ساير مكانيسم‌هاي پرداختي در مجموع امسال هفت هزار ميليارد تومان از طلب پيمانكاران حوزه راه و شهرسازي پرداخت خواهد شد. وزارت راه و شهرسازي

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.