• ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ اسفند
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4166 -
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد

رهبر انقلاب در پيامي به حجاج:

سياست امريكا جنگ‌افروزي و كشتار مسلمانان به دست يكديگر است

رهبر معظم انقلاب در پيامي به حجاج بيت‌الله‌الحرام، تعيين يك ميعادگاه دايمي براي انجام فريضه حج را نمادي براي وحدت مسلمانان و امت‌سازي اسلام دانستند .

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر رهبري، متن پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين شرح است:

بسم‌اﷲ‌الرّحمن‌الرّحيم

و الحمدلله و الصّلاة علي رسوله المصطفي و‌الله الاطهار الابرار و صحبه الاخيار. قال‌الله تعالي: و اذِّن فِي النّاسِ بِالحجِّ يأتوك رِجالًا و علي كلِّ ضامِرٍ يأتين مِن كـلِّ فجٍّ عميقٍ لِيشهدوا من‍ـافِ‍ـع لهُم و يذكرُوا اسم‌الله في ايامٍ معلومات. اين آهنگ عرشي همچنان دل‌ها را فرامي‌خواند و از فراز قرن‌ها و دوران‌ها، بشريت را به گرد آمدن بر محور توحيد دعوت مي‌كند. همه آحاد انسان، مخاطب اين فراخوان ابراهيمي و مفتخر به آنند؛ اگرچه گوش‌هايي آن را نشنوند و دل‌هايي زير حجاب غفلت و جهالت، از آن محروم بمانند و اگرچه كساني صلاحيت ورود در اين ضيافت جهاني و هميشگي را در خود فراهم نكنند يا به هرجهت توفيق آن را نيابند. اكنون شما از اين موهبت برخوردار گشته و در وادي امن ميهمانسراي الهي قدم نهاده‌ايد. عرفات و مشعر و مني، صفا و مروه و بيت، مسجدالحرام و مسجدالنبي، جاي‌جاي همه اين مناسك و مشاعر، هر يك قطعه‌اي از زنجيره معنويت و عروج روحي براي حج‌گزاري است كه قدر اين توفيق را دانسته و از آن براي طهارت خود بهره گيرد و براي بقيه عمر خود توشه بردارد. نكته مهمي كه هر انسان انديشه‌ورز را كنجكاو و حساس مي‌كند، تعيين يك ميعادگاه دايمي براي همه مردم و همه نسل‌ها و در همه سال‌ها، در يك نقطه معين و در يك محدوده زماني واحد است. اين وحدت زمان و مكان، يكي از رازهاي اصلي فريضه حج است. بي‌شك يكي از برترين مصداق‌ها براي «لِيشهدوا من‍ـافِ‍ـع لهُم» همين ديدار ساليانه آحاد امت اسلامي در كنار خانه خداست. اين، رمز وحدت اسلامي و نماد امت‌سازي اسلام است كه بايد در زير سايه بيت‌اللّه قرار داشته باشد. خانه خدا متعلق به همگان است: س‍ـواّْء العـاكفُ فيهِ و الب‍ـاد. حج، در اين مكان و در اين محدوده زماني، هميشه و در همه سال‌ها، با زبان رسا و منطق آشكار، مسلمانان را به اتحاد فرامي‌خواند و اين در نقطه مقابلِ خواست دشمنان اسلام است كه در همه دوران‌ها و به ويژه در اين دوران، مسلمانان را به صف‌آرايي در برابر يكديگر تشويق مي‌كرده‌اند و مي‌كنند. امروز به رفتار امريكاي مستكبر و جنايتكار بنگريد. سياست اصلي آن در برابر اسلام و مسلمين، جنگ‌افروزي است. خواست و تلاش خباثت‌آلود آن، كشتار مسلمانان به دست يكديگر است؛ ظالماني را به جان مظلوماني انداختن، از جناح ظالم پشتيباني كردن، به دست او جناح مظلوم را بيرحمانه سركوب كردن و آتش اين فتنه هولناك را همواره تيزوتند كردن. مسلمانان بايد هوشيار باشند و اين سياست شيطاني را خنثي كنند. حج زمينه‌ساز اين هوشياري است و اين است، فلسفه برائت از مشركان و مستكبران در حج. ياد خدا روح حج است. در همه حال دل‌هاي خود را با اين باران رحمت، زندگي و نشاط بخشيم و توكل و اعتماد به او را كه اصل و سرچشمه قدرت و شكوه و عدل و زيبايي است، در دل خود ريشه‌دار كنيم. در اين ‌صورت بر كيد دشمن پيروز خواهيم شد. حجاج عزيز! دعا براي امت اسلامي و مظلومان را در سوريه و عراق و فلسطين و افغانستان و يمن و بحرين و ليبي و پاكستان و كشمير و ميانمار و ديگر نقاط فراموش نكنيد و قطع دست امريكا و ديگر مستكبران و ايادي آنان را از خداوند بخواهيد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.