• ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4182 -
  • ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ شهريور

دولتي‌ها چه مي‌كنند؟

فرهاد فزوني |دهه‌هاست گله‌منديم كه دولت‌ها هيچ توجهي به بخش خصوصي و خواسته‌هاي آنان نمي‌كنند. حرف فقط حرف دولت است. فقط دستور‌ مي‌دهند، بخشنامه صادر‌ مي‌كنند و انتظار دارند كه بخش خصوصي بگويد سمعا و طاعتا و سريعا مجري دستورات باشد؛ زهي خيال باطل. چنين نبوده و چنين نيز نخواهد بود. فعالان بخش خصوصي انتظار دارند دولت‌ها از توان، دانش و تجربه آنان در يك بازي برد- برد به‌درستي استفاده كنند و چشم‌شان فقط به‌دنبال مال و دارايي اين بخش نباشد. دولت‌ها بايد به ياد داشته باشند كه فعالان بخش خصوصي نه‌تنها مديريت هزينه را به‌درستي ‌مي‌دانند كه مديريت توليد درآمد و توليد ثروت را نيز به خوبي ‌مي‌شناسند. اما دولتمردان پشت درهاي بسته هم براي درآمد و هم براي هزينه‌كرد آنان تصميم ‌مي‌گيرند.
صد البته هم راه به جايي هم نمي‌برند. چرا با يك بند (بند 5 بسته سياست ارزي) آرامش سرمايه‌گذاران و فعالان اقتصادي كشور را به هم مي‌زنيد كه مجبور شويد تنها دو روز بعد، براي همين مايه تنش، استثنا و بند و تبصره درنظر بگيريد، غير از آشفتگي در اقتصاد چه به وجود آورده‌ايد؟ غير از بذر عدم اعتماد چه كاشته‌ايد؟ رييس‌جمهور مي‌گويد؛ دير عرضه كردن ارز ازسوي صادركنندگان به سامانه نيما خيانت است، با اين سخن چه پيامي به فعالان اقتصادي مي‌دهيد؟ وضعيت اقتصادي ما در چه شرايطي است كه 48 ساعت ديرپرداخت، خيانت به كشور تعبير مي‌شود؟ عضو اتاق تهران

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.