• ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4191 -
  • ۱۳۹۷ سه شنبه ۳ مهر

خبر

شاگردان مهتاب به كمك زنان خانه خورشيد مي‌آيند

گروه اجتماعي| سوزن‌دوزي‌هاي نفيس دختران مهتاب به كمك زنان خانه خورشيد مي‌شتابند. دختران مهتاب، شاگردان «مهتاب نوروزي» سوزن‌دوز شهير بلوچ اهل قاسم‌آباد بمپور اينك فرصت يافته‌اند تا با هنر دست خود علاوه بر كسب درآمد به معرفي پتانسيل‌هاي فرهنگي و گردشگري منطقه خود بپردازند. با تكيه بر همين فرصت و پتانسيل ‪نمايشگاه سوزن‌دوزي‌هاي نفيس دختران مهتاب با همكاري زنان خانه‌خورشيد به مدت دو‌ روز برگزار مي‌شود. زينب نوروزي، برادرزاده مهتاب و شاگرد او كه اينك خود استاد اين هنر شده است سوزن‌دوزي‌هاي نفيس دختران مهتاب را براي نمايش و‌ فروش به تهران مي‌آورد تا ضمن معرفي و نمايش آثار هنري اين گروه، توليدات و آثارشان را در راستاي توسعه كارآفريني در ‪اين نمايشگاه و اشتغالزايي زنان بلوچ به فروش برسانند. ‪اين نمايشگاه با همكاري زنان خانه‌خورشيد به مدت دو‌ روز در چهارم و پنجم مهر در گالري طراحان آزاد برگزار مي‌شود.

تجمع 3 روزه كارگران «تولي‌‌پرس» و «بسته‌بندي البرز»

تجمع اعتراضي كارگران «تولي‌پرس» و«بسته‌بندي البرز» در محوطه و مقابل كارخانه در شهرك صنعتي البرز قزوين وارد سومين روز خود شد.

تجمع‌كنندگان دو كارخانه «تولي‌پرس» و «بسته‌بندي البرز» كه شمار آنها حدود ۴۰۰ نفر برآورد مي‌شود از جمله كارگراني هستند كه از طريق يك كارفرماي مشترك در اين دو كارخانه واقع در شهرك صنعتي البرز قزوين مشغول كارند.

اين كارگران در اعتراض به افزايش تعطيلي‌هاي مكرر كارخانه، به تاخير افتادن موعد پرداخت مطالبات مزدي و يك ماهه بودن زمان اعتبار قرارداد‌هاي كار از روز شنبه (۳۱ شهريور ماه) دست از كار كشيده و در محوطه كارخانه دست به تجمع زده‌اند.

در تمامي اين روزها نه كارفرما و نه هيچ مقام مسوولي پاسخ مشخصي به خواسته‌هاي آنها نداده‌اند.

يكي از كارگران معترض در توضيح شرايط شغلي و خواسته‌هاي خود گفت: «كارفرما از روز ۲۷ مرداد ماه با اعلام تعطيلي موقت كارخانه به مدت دو هفته، بيش از ۴۰۰ كارگر اين دو واحد توليدي را به مرخصي اجباري فرستاده و تا امروز اين تعطيلات به بهانه‌هاي مختلف ادامه يافته است. قرارداد كاري همه كارگران تا پايان شهريورماه به اتمام رسيده و اخيرا كارفرما جز
۸ نفر با ساير كارگران قرارداد يك ماهه (تا پايان مهر ماه) منعقد كرده است.» ايلنا

 

42 ماه معوقه مزد كاركنان تعاوني سهام عدالت

جمعي از نمايندگان كاركنان تعاوني سهام عدالت كشور همراه با خانواده‌هاي‌شان براي دومين روز متوالي در مقابل ساختمان خصوصي‌سازي تجمع كردند.

يكي از نمايندگان كاركنان تعاوني سهام عدالت كشور گفت: « در ادامه تجمع روز يكشنبه، بيش از ۱۰۰ كارگر شب گذشته را به همراه خانواده‌هاي‌شان در خيابان سپري كردند و صبح دوشنبه با طلوع آفتاب به تجمع اعتراضي‌شان ادامه دادند. كاركنان تعاوني سهام عدالت كه تعدادي از آنها را جانبازان يا خانواده‌هاي شهداي جنگ تحميلي تشكيل مي‌دهند، با راهپيمايي در مقابل سازمان خصوصي‌سازي با فرياد خواسته‌هاي صنفي و بحق خود تلاش كردند صداي اعتراض‌شان را به گوش مسوولان دولتي برسانند. تجمعات اعتراضي كاركنان تعاوني سهام عدالت كشور تا مشخص شدن وضعيت شغلي و پرداخت ۴۲ ماه معوقات مزدي ادامه پيدا خواهد كرد.» ايلنا

غرق شدن ۲۱ نفر در تهران

اداره كل پزشكي قانوني استان تهران اعلام كرد:
«در چهار ماه نخست امسال 21 مورد فوت ناشي از غرق شدگي به مراكز پزشكي قانوني استان تهران ارجاع شده كه اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل
23 درصد افزايش يافته است.

از كل قربانيان غرق شدگي در 4 ماه نخست امسال 21 نفر مرد بوده‌اند و در تير ماه نيز آمار فوت ناشي از غرق شدگي 4 مورد بوده است.» ايلنا

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.