• ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4280 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي

عقلانيت، ميراث هاشمي

محمد عطريان‌فر

عقلانيت و اعتدال دو ركن مقوم شخصيت عقلي و حقوقي مرحوم آيت‌الله هاشـــمي ‌رفسنجاني بود. توفيقات آيت‌الله هاشمي چه در زندگي شخصي و چه در زندگي سياسي متكي بر اين وجود ذاتي بود كه در ايشان ديده شد و ما نيز در مقام عمل، تدبير و مديريت تجربه‌هاي بسيار گرانبهايي در كنار ايشان كسب كرديم. بزرگ‌ترين ميراثي كه مرحوم آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني براي مديران كشور گذاشته‌اند...

جنبه‌هاي اعتدال و عقلانيت در انديشه، عمل سياسي و عمل مديريتي كشور بوده است. آنچه رييس‌جمهور روز پنجشنبه در دومين سالگرد آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني بيان داشتند كه بايد هاشمي زمان خود باشيم به همين دليل است زيرا اعتدال و عقلانيت نياز اصلي امروز كشور در تمامي زمينه‌هاست و اگر از اين دو مهم غافل شويم به وضعيتي دچار خواهيم شد كه عقب‌ماندگي در تمامي زمينه‌ها به همراه خواهد داشت. برخي معتقدند، فقدان آيت‌الله در توسعه گفتمان اعتدال خلل ايجاد كرده كه تصور غلطي است زيرا آقاي هاشمي امروز زنده هستند؛ اگرچه ايشان در ميان ما نيست اما توفيقاتي كه كشور در مسير اعتدال به دست آورده، ميراث مرحوم هاشمي است. من متصور نيستم فقدان حضور آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني آثار و بركات ايشان را نيز از بين برده باشد بلكه جنبه‌هاي معنوي و حيات واقعي هاشمي همچنان پابرجا بوده و چراغ راهنماي ماست.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.