• ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4411 -
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۰ تير

خبر

كنگره سازمان معلمان با سخنراني حسيني، صادقي و باقي

كنگره كشوري سازمان معلمان امروز پنجشنبه بيستم تيرماه با سخنراني سيدجواد حسيني سرپرست وزارت آموزش و پرورش، محمود صادقي نماينده مردم تهران در مجلس و عمادالدين باقي كنشگر مدني، نويسنده و پژوهشگر در تهران برگزار مي‌شود. به گزارش «اعتماد»، محمد داوري سخنگوي سازمان معلمان ايران ضمن بيان اين خبر افزود: در اين كنگره يك روزه كه از صبح امروز آغاز مي‌شود، نخست در بخش اول با حضور مهماناني از دولت، مجلس، احزاب و فعالان رسانه و شخصيت‌هاي منفرد سخنراني دبيركل سازمان معلمان را داريم و سپس سه شخصيت از سه جايگاه صنفي و سياسي و مدني به ايراد سخن خواهند پرداخت و در بخش دوم فقط با حضور اعضاي سازمان از سراسر كشور مجمع عمومي تشكيل مي‌شود كه اصلاح اساسنامه و مرامنامه و انتخابات بارزسان و ترميم شوراي مركزي را خواهيم داشت. داوري در ادامه گفت: در بخشي از مجمع روساي شوراهاي استاني به ايراد سخنراني و ارايه نقد و نظرهاي خود خواهند پرداخت و سپس با حضور دبيركل، قائم‌مقام، دبير و مسوولان كميته‌هاي هفت‌گانه مركزي ضمن ارايه گزارش فعاليت‌ها به پرسش‌هاي اعضا پاسخ داده خواهد شد. او گفت: سازمان معلمان از تشكل‌هاي معلمي و اصلاح‌طلبي است كه از سال 1379 با كسب مجوز از وزارت كشور فعال بوده است و پس از ركود نسبي در دولت‌هاي نهم و دهم از سال 92 فعاليت‌هاي خود را گسترش داد و در بيستم ارديبهشت 97 با برگزاري نخستين كنگره كشوري، خود را با قانون جديد احزاب وفق داد و اكنون در ليست احزاب قانوني و مورد تاييد وزارت كشور و عضو رسمي خانه احزاب است. در كنگره سال گذشته اعضاي شوراي مركزي جديد انتخاب شدند و اين شورا طاهره نقي يي را به عنوان سومين دبيركل اين تشكل صنفي و سياسي برگزيدند، پيش از او عليرضا هاشمي دبيركلي سازمان معلمان را برعهده داشت و حيدر زنديه از موسسان اين حزب نيز نخستين دبيركل سازمان بود.

 

تسهيلات جديد براي تردد مشمولان غايب خارج از كشور

سردار موسي كمالي، رييس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد كل نيروهاي مسلح از ارايه تسهيلات جديد به مشمولان غايب خارج از كشور خبر داد. به گزارش ايسنا، كمالي گفت: برابر اين تسهيلات مشمولان غايب سربازي مقيم خارج از كشور كه حداقل سه سال در خارج از كشور اقامت داشته باشند، مي‌توانند حداكثر سه ماه و براي دو بار در سال در كشور تردد كنند. قبل‌تر شرايط اين‌گونه بود كه بايد سه سال از غيبت مشمول ايراني مقيم خارج كشور مي‌گذشت تا بتواند وارد كشور شود اما الان شرط زمان غيبت حذف شده و مشمولي كه سه سال از اقامتش گذشته باشد، حتي اگر يك روز نيز غيبت داشته باشد، مي‌تواند دو بار در سال به كشور تردد داشته باشد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.