• ۱۳۹۸ چهارشنبه ۹ بهمن
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4438 -
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۲ مرداد

رييس سازمان بهزيستي كشور اعلام كرد

راه‌اندازي سامانه ثبت فرزندخواندگي در آينده نزديك

گروه اجتماعي

رييس سازمان بهزيستي كشور از راه‌اندازي سامانه ملي فرزندخواندگي در آينده نزديك خبر داد. وحيد قبادي دانا اعلام كرد كه راه‌اندازي اين سامانه، گامي در جهت تسهيل و تسريع ثبت تقاضا براي متقاضيان فرزندخواندگي خواهد بود.

بنا بر آخرين اعلام مديركل بهزيستي استان تهران، بيش از ۱۸۰۰ نفر پشت نوبت فرزندخواندگي در تهران هستند و اغلب خانواده‌ها هم خواهان فرزندان دختر و كمتر از دو سال هستند و اين تك‌روي تقاضا باعث شده كه از دو سال قبل، ادارات بهزيستي با ايجاد مشوق‌هايي براي خانواده‌ها، آنها را به فرزندخواندگي كودكان داراي معلوليت يا حتي مبتلا به بيماري‌هاي خاص و صعب‌العلاج هم تشويق كنند. به‌طور ميانگين، سالانه حدود 1500 كودك از كل مراكز شبانه‌روزي متعلق به سازمان بهزيستي كشور براي فرزندخواندگي به خانواده‌هاي متقاضي سپرده مي‌شوند. بنا بر اعلام بهزيستي كشور، بيش از 12 هزار كودك بي‌سرپرست و بدسرپرست، ساكن شبانه‌روزي‌هاي موسوم به «شبه‌خانواده» هستند كه فرزندخواندگي كودكان بدسرپرست، از چند سال براي دختران مجرد بالاي 30 هم ميسر شد و بنا بر اعلام مسوولان سازمان بهزيستي كشور، تعداد قابل توجهي از فرزندان بهزيستي را، كودكان بدسرپرست تشكيل مي‌دهند و احتمال مي‌رود كه در اين سال‌ها، به دليل رشد اعتياد و افزايش تعداد والدين معتاد و همچنين دشواري‌هاي اقتصادي براي بسياري از زوج‌هاي جوان تنگدست، تعداد كودكان بد سرپرست و كودكان رها شده هم افزايش يابد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.