• ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4438 -
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۲ مرداد

واليبال اولين شانس صعود به توكيو را از دست داد

در يك ‌قدمي المپيك بوديم

سامان سعادت

 

 

روياي صعود مستقيم به المپيك براي واليبال ايران تمام شد. در بازي آخر مسابقات مقدماتي المپيك در روسيه زورمان به ميزبان نرسيد و حالا بايد چشم به راه آينده بمانيم تا از راه‌هاي ديگر به توكيو 2020 برسيم. تيم كشورمان كه در دو بازي نخست موفق شده بود، كوبا را به سختي و مكزيك را به راحتي از پيش‌رو بردارد، در بازي سوم مقابل روسيه با همه ستاره‌هايش قرار گرفت و سه -صفر بازنده شد. كولاكوويچ سرمربي تيم ملي بعد از باخت گفت: «در لحظات حساس بازي، روسيه در دفاع عملكرد خوبي داشت و از ما پيش افتاد. متاسفانه ما شانس صعود به المپيك را در اين مرحله از دست داديم، اما مبارزه و تلاش‌مان ادامه دارد تا بتوانيم در مرحله بعدي انتخابي المپيك به هدف اصلي خود كه صعود به المپيك است، دست پيدا كنيم. ما بايد بازي امروز را فراموش كنيم و اگرچه شانس زيادي داشتيم، اما نمي‌توانيم به زمين بازگرديم و بايد همه‌ چيز را فراموش كنيم. روسيه از ما بهتر عمل كرد و توانست سهميه المپيك را كسب كند.»

تيم ايران مقابل روسيه بازي خيلي بدي به نمايش نگذاشت. آنچه بيش از همه به چشم آمد، اشتباهات كوچك در مواقع حساس بازي بود. مي‌توان گفت نقطه تفاوت تيم بزرگ روسيه كه يكي از بهترين‌ تيم‌هاي جهان است، با تيم ملي ايران در همين اشتباهات است. تيم ايران ست اول را با نتيجه 25 بر 19 واگذار كرد. اختلاف زياد امتيازي در اين ست جايي براي بحث باقي نمي‌گذارد. اما در ست‌هاي دوم و سوم شرايط كاملا متفاوت بود. اول اينكه تيم ايران در برهه‌اي از بازي از حريفي كه هوادارانش را در سالن داشت، پيش افتاد و دوم اينكه تا امتياز نهايي با حريف پيش رفت. اما در نهايت با دو نتيجه مشابه 25 بر 23 بازي را واگذار كرد. اگر فيلم مسابقه را بار ديگر نگاه كنيم، مي‌توانيم به راحتي آن اشتباهات تاثيرگذار در نقاط عطف بازي را پيدا كنيم. دفاع شدن معنوي‌نژاد در اواسط ست دوم و سپس برخورد سرويس بازيكن روس با سر محمدرضا حضرت‌پور دومينوي شكست ايران در اين ست را استارت زد. در ست سوم نيز تك دفاع شدن موسوي و بلافاصله امتياز سرويس روس‌ها از ساعدهاي فياضي و به بيرون زدن توپ توسط غفور در حمله كار را براي تيم ايران سخت كرد. با اينكه همه كارشناسان به قدرت تيم روسيه اذعان دارند، اما شايد بد نباشد كه در اين شكست، دنبال دلايل داخلي بگرديم، چراكه بچه‌ها نشان دادند فاصله خيلي زيادي با واليبال روسيه ندارند. در حال حاضر فرصت خوبي فراهم است تا كادر فني تيم ملي بتواند آناليز درستي روي اتفاقات روسيه داشته باشد و تيمش را براي تورنمنت‌هاي بعدي آماده‌تر كند. دلايل شكست هر چه كه باشد، خستگي، لو رفتن تاكتيك تيم به دليل استفاده زياد مربي از چند بازيكن خاص، نااميدي بازيكنان، كوچينگ غلط از كنار زمين يا چندين مورد ديگر مي‌تواند به خوبي شناسايي و رفع شود. هدف اول واليبال ايران صعود به المپيك 2020 توكيو است و طبيعتا اين صعود به هر شكلي كه انجام شود، ما را به هدف‌مان مي‌رساند.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.