• ۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4458 -
  • ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ شهريور

سالگرد آيت‌الله طالقاني در كانون توحيد

شانزدهم شهريور امسال، درست 40 سال از آخرين نماز جمعه‌اي كه برگزار كرد، مي‌گذرد؛ پنجمين نماز جمعه‌ جمهوري اسلامي ايران كه با «مرگ» آغاز شد. آيت‌الله سيد محمود طالقاني آخرين باري كه پشت تريبون نماز جمعه رفت به آيه‌اي از قرآن اشاره كرد كه مي‌گويد به كساني كه در راه خدا كشته مي‌شوند، مرده نگوييد، چراكه آنها زنده هستند و در ادامه در مورد مرگ گفت: «اين راز را براي انسان‌ها گشودند كه مرگ نيست، تحولي است از زندگي به زندگي ديگر، از رحم طبيعت به فضاي بزرگ و وسيع و عالي الهي.» 3 روز بعد از آخرين خطبه اما آيت‌الله طالقاني از دنيا رفت؛ روحاني كه از امام خميني(ره) تا سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي پس از مرگ براي او پيام تسليت صادر كردند.

آيت‌الله طالقاني روحاني و سياستمدار نوانديش كمتر از يك سال پس از روي كار آمدن «جمهوري اسلامي» كه سال‌ها براي تاسيس آن تلاش كرده‌ بود با ياران انقلابي وداع كرد اما در همان كمتر از يك سال هم نه در قامت يكي از موسسان بلكه با نگاهي نقادانه و از جانب مردم سخن مي‌گفت؛ چه آنكه در همان آخرين خطبه نماز جمعه نيز در خلال انتقاد از برخي مسوولان گفت: «شايد بعضي از دوستان ما بگويند، آقا شما چرا اين مسائل را در ميان توده مردم مطرح مي‌كنيد؟ بياييد در مجلس خبرگان! مي‌گويم بين موكلان شما مطرح مي‌كنم، اينها هستند كه ما را وكيل كردند. مي‌دانم براي چه وكيل كردند. ما موظف و نسبت به اينها مسووليت داريم. بايد دردها، انديشه‌ها، بدبختي‌ها، ناراحتي‌ها، عقب‌ماندگي‌هاي اين مردم را جبران كنيم.»

مراسم چهلمين سالگرد آيت‌الله طالقاني روز گذشته در كانون توحيد برگزار شد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.