• ۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4469 -
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۱ شهريور

معصومه ابتكار با تاكيد بر تداوم ائتلاف:

اصلاحات و اعتدال خطرات بسياري را از سر كشور دور كردند

آخرين‌ بار غلامحسين كرباسچي، دبيركل حزب كارگزاران سازندگي بود كه در گفت‌وگو با «اعتماد» از انتخاب ميان «بد و بدتر» گفت. اين‌بار معصومه ابتكار، معاون امور زنان و خانواده رييس‌جمهوري و از معدود اصلاح‌طلباني كه به دولت راه يافته نيز بر چنين راهبردي كه مدت‌هاست اين جريان سياسي بر محور آن حركت مي‌كند، تاكيد كرده است. ابتكار در گفت‌وگوي اخيري كه با خبرآنلاين داشته، ضمن بيان اينكه «نياز به گفت‌وگو براي اعتمادسازي به ‌شدت احساس مي‌شود»، گفت: «در واقع شكل‌گيري اين نوع از گفت‌وگوها، همفكري و ائتلاف، همگي منعكس‌كننده اين نگاه است كه اهداف متعالي ملي وجود دارد كه طيف‌هاي مختلف سياسي حاضرند از بعضي مواضع خودشان براي تحقق آنها عبور كنند. در اصل اهم و في‌الاهم كردن است به‌طوري كه گاهي اوقات مجبوريم بين خوب و خوب‌تر يا بد و بدتر دست به انتخاب بزنيم تا بتوانيم از نظر سياسي خط‌مشي روشني براي آينده كشور ترسيم كنيم.» ابتكار همچنين افزود: «ببينيد كساني كه تعارف فلسفي و نظري دارند، در ارتباط با موضوع عقل بر اين باورند كه موضوع عقل توانايي انتخاب بين بد و بدتر است.»

او همچنين در مورد ايده تحريم انتخابات و عدم مشاركت نيز اظهارنظر كرده و توضيح داد: «امروز كه مهم‌ترين مساله براي گروه‌هاي سياسي اعتمادسازي براي اقشار مختلف به منظور حضور گسترده در انتخابات است، گفت‌وگو بين احزاب و شخصيت‌ها و جريانات سياسي مي‌تواند هجمه‌ها و تهديدات را خنثي كرده و با اعتمادسازي زمينه حضور گسترده‌تر و ترغيب مردم به حضور در انتخابات را فراهم كند؛ ضمن اينكه مردم را متوجه اين امر خواهد كرد كه عدم مشاركت سياسي و شركت نكردن در انتخابات يعني واگذاري نتايج به كساني كه به هيچ‌وجه براي آينده ايران و توجه به آرمان‌هايي مثل آزادي، حقوق اقليت‌ها و... توجهي نداشته باشند.» رييس سازمان محيط‌زيست در دوران اصلاحات همچنين در پايان با بيان اين تحليل كه «جريان اصلاحات در پي ائتلاف با اعتدال توانسته بسياري خطرات را از سر كشور دور كرده و در سطح داخلي هم بسياري از روند‌ها را اصلاح كند» بار ديگر تاكيد كرد كه اگر نياز به ائتلاف با اعتداليون باشد، اصلاح‌طلبان بايد به اين امر تن دهند.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.