• ۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4585 -
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ بهمن

پيدا و پنهان

تورم توليدكننده هم ريزش كرد

مركز آمار ايران گزارش داد: تغييرات ميانگين شاخص كل قيمت توليدكننده در يك‌ساله منتهي به فصل پاييز ٩٨ نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۵۰ درصد رسيد كه نسبت به فصل قبل ٩.٩ واحد درصد كاهش نشان مي‌دهد. تغييرات شاخص قيمت توليدكننده كل كشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاييز ١٣٩٨ به ٢٥, ٦ درصد رسيد كه در مقايسه با همين اطلاع در فصل قبل ٢٣.٨ واحد درصد كاهش داشته است. به عبارتي، ميانگين قيمت دريافتي توسط توليدكنندگان به ازاي توليد كالاها و خدمات‌شان در داخل كشور، در فصل پاييز ١٣٩٨ نسبت به فصل پاييز سال ١٣٩٧، ٢٥.٦ درصد افزايش دارد.

تحريم هم نبوديم نرخ رشد اقتصادي ما بيشتر از ۲.۵ درصد نمي‌شد

مجيدرضا حريري، رييس اتاق بازرگاني مشترك ايران و چين گفت: از آنجايي كه منابع و سرمايه‌هاي ما محدود هستند، معلوم است كه نرخ رشد اقتصادي ما چه رقمي است، حتي اگر تحريم هم نباشيم، نرخ رشد اقتصادي همان دو تا ۲.۵ درصد خواهد بود. او افزود: من فكر مي‌كنم در شرايط فعلي، بهترين كار اين است كه ما روي خارج ‌نشدن سرمايه از كشور متمركز شويم تا جذب سرمايه. به اين دليل كه ما الان مي‌بينيم در كشور تركيه در هر فصل ايراني‌ها اولين يا دومين خريدار آپارتمان هستند، يعني سالي يكي، دو ميليارد دلار سرمايه از كشور ما به تركيه تزريق و به ملك تبديل مي‌شود. پس در شرايط كنوني ما بايد روي حفظ سرمايه داخلي متمركز شويم.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.