• ۱۳۹۹ جمعه ۲۴ مرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4586 -
  • ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ بهمن

اقتصاد بين‌الملل

كرونا هواوي را فلج مي‌كند

گزارش‌ها حاكي است كه هواوي بيشترين ضرر و زيان را از سقوط ميزان فروش گوشي‌هاي هوشمند تحت تاثير شيوع ويروس كرونا در چين متحمل شده است. حالا بر اساس گزارش وب‌سايت channelnewsasia، شركت چيني متحمل بيشترين ضرر و زيان مالي و تبعات منفي ناشي از شيوع گسترده ويروس كرونا خواهد شد؛ به گونه‌اي كه كارشناسان و تحليلگران فعال در موسسه تحقيقاتي كانترپوينت برآورد و اعلام كرده‌اند كه اين مساله مي‌تواند جايگاه دوم هواوي از لحاظ ميزان فروش گوشي هوشمند در بازارهاي جهاني را به مخاطره بيندازد و به راحتي جاي خود را با اپل كه بعد از آن در رتبه سوم جاي گرفته است، عوض كند.

تعداد كاربران واتس‌اپ به ۲ ميليارد رسيد

واتس‌اپ كه نخستين و محبوب‌ترين اپليكيشن پيام‌رسان جهان به شمار مي‌رود، براي نخستين‌بار در ماه آگوست ۲۰۰۹ ميلادي بود كه روي گوشي‌هاي هوشمند آيفون آغاز به كار كرد و از همان زمان به بعد توانست نظر و رضايت خيل عظيمي از كاربران را به سمت و سوي خود جلب كند و بدين ‌ترتيب تبديل به پرطرفدارترين پلتفرم پيام‌رسان جهان شود و سهم قابل توجهي از ارسال پيام و ساير محتواهاي تصويري را به خود اختصاص دهد. بر اساس اخبار و گزارش‌هاي منتشر شده در وب‌سايت اينترنشنال بيزينس تايمز، واتس‌اپ موفق شده است ركورد جديدي را در جلب مخاطبان و كاربران براي خود به ثبت برساند و آن نيز دستيابي به ۲ ميليارد كاربر فعال در ماه بوده است.

ايرباس سرعت تحويل هواپيما را بالا مي‌برد

به نظر مي‌رسد كه ايرباس به منظور جبران كاهش توليد هواپيماهاي بويينگ ۷۳۷ مكس، قصد دارد توليد و تحويل هواپيماهاي خود را سرعت ببخشد. اين در حالي است كه به عقيده بسياري ديگر از كارشناس