• ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۶ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4612 -
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ اسفند

روايت

خواهر و وكيل سام رجبي
از احتمال ابتلاي او به ويروس كرونا خبر دادند

اوين و هراسِ كرونا
شيوع گسترده كرونا در ايران اگرچه براي افكار عمومي با ترس و واهمه بسيار همراه بود ولي اين ترس در قياس با آنچه خانواده زندانيان به‌ويژه زندانيان سياسي و امنيتي تجربه كردند، قابل ‌قياس نيست. محيط زندان و عدم امكان رعايت تمام و كمال نكات بهداشتي ازسوي زندانيان احتمال ابتلاي آنان به كرونا را افزايش مي‌داد و از اين‌رو خانواده زندانيان سياسي در اظهارات و نامه‌هايي جداگانه از سيدابراهيم رييسي خواستار اعطاي مرخصي به فرزندان‌شان شدند. رييس قوه قضاييه در چنين شرايطي در بخشنامه‌اي شرايط اعطاي مرخصي به زندانيان را مشخص كرد ولي اين بخشنامه تنها شامل زندانيان با محكوميت كمتر از 5 سال مي‌شد و از اين‌رو بسياري از زندانيان به‌ويژه زندانيان محيط‌زيستي جز يك نفر از آنان نمي‌توانستند از اين حق قانوني بهره‌مند شوند.در چنين شرايطي گاه و بي‌گاه اخبار ضد و نقيضي مبني بر ابتلاي زندانيان به كرونا در شبكه‌هاي اجتماعي منتشر مي‌شود كه نگراني‌هاي موجود را افزايش مي‌دهد. در همين راستا روز گذشته كتي رجبي، خواهر سام رجبي، فعال محيط‌زيستي كه پس از حدود 2 سال بازداشت موقت، چندي پيش نه به جرم «جاسوسي» كه ابتدا اعلام شد، بلكه به اتهام «همكاري با دولت امريكا به 6 سال حبس» محكوم شده بود، خبر از احتمال ابتلاي برادر خود به ويروس كرونا داد. او در همين راستا به «اعتماد» گفته: «سام رجبي به بهداري زندان مراجعه كرده و بهداري به او گفته كه علائم كرونا را دارد ولي برود و هر زمان كه سرفه كرد، بازگردد.» احتمال ابتلاي سام رجبي به كرونا در حالي افزايش يافته كه سام رجبي با بيماري آسم نيز دست و پنجه نرم مي‌كند، از اين‌رو نگراني‌ها درباره وضعيت جسماني‌اش افزايش يافته است. محمدحسين آقاسي، وكيل سام رجبي نيز در همين راستا در اظهاراتي كه انصاف‌نيوز آن را منتشر كرد، از انتقال سام رجبي به «بند عمومي» به‌رغم احتمال ابتلا به كرونا خبر داده و از اين‌رو خواستار رسيدگي هرچه سريع‌تر قوه قضاييه به وضعيت اعطاي مرخصي به موكلش شده است.


مهدي حاجتي با قرار وثيقه آزاد شد
نازنين زاغري به مرخصي آمد
نازنين زاغري، زنداني ايراني بريتانيايي روز گذشته پس از 4 سال به مدت محدود و براي مدت 2 هفته با پابند الكترونيكي به مرخصي رفت. بعد از شيوع ويروس كرونا در ايران اخبار ضد و نقيضي درباره شرايط جسماني او منتشر شده بود تا اينكه روز گذشته در نهايت او به مرخصي رفت. همزمان با اين اقدام، مهدي حاجتي، عضو شوراي شهر شيراز نيز كه هفته گذشته بازداشت شده بود، با قيد وثيقه از زندان آزاد شد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.