• ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۶ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4612 -
  • ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ اسفند

واقع‌بيني، نااميدي نيست

گلدمن ساكس براي 3 ماهه دوم ميلادي نفت بشكه‌اي
٢٠ دلار را پيش‌بيني كرده است. دبيركل اوپك و رييس آژانس بين‌المللي انرژي هم ديروز پس از گفت‌وگوي‌شان ابراز كردند كه در صورت ادامه شرايط فعلي، بين ٥٠ تا ٨٥ درآمدهاي نفت و گاز كشورهاي در حال توسعه، كاهش خواهد يافت. بحران درآمد در ماه‌هاي پيش رو براي كشورها جدي است.
٢- اينكه براي تامين درآمدهاي بودجه سال ٩٩ چه بايد كرد، بحثي است فراتر از اين مطلب. چه، تاثير شرايط ركود فعلي بر ساير درآمدهاي ديگر را هم بايد در نظر گرفت. تنها پيشنهاد مي‌كنم تصميم‌سازان حوزه‌هاي مختلف اقتصادي و سياسي به سرعت دور يك ميز بنشينند و چاره‌ها را روي ميز بگذارند. واقع‌بيني نااميدي نيست. خوش‌بيني اما مي‌تواند اميد را خشك كند. پس بايد شرايط را واقع‌بينانه تحليل كرد و تصميم‌هاي لازم را گرفت.
٣- تا دو، سه ماهه آينده تصويري از همكاري اوپك و غيراوپك براي مديريت بازار ترسيم نمي‌شود، (تازه اگر غيراوپكي به رهبري روسيه باقي بماند.) به‌ طور مثال سعودي با برگزاري جلسه مشترك كميته فني اوپك و غيراوپك مخالفت كرد. نفت برنت ديروز در حالي به بشكه‌اي ٢٩ دلار رسيد كه نفت ايران و ونزوئلا و حتي ليبي تقريبا بيرون بازار است، (به ‌جز مقدار اندكي). همين جمله به اندازه كافي گويا هست. آقايان مسوول! لطفا در تصميم‌سازي‌هاي واقع‌بينانه و اجراي سريع آنها، دير نكنيد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.