• ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4689 -
  • ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير

خاندان فرهيخته

كتاب «خاندان حمّوئيان» با نگارش و پژوهش سيد‌سعيد احمدپور چهاردهمين اثر از مجموعه متن‌شناسي ‌و سيصد و سي و ‌پنجمين عنوان از آثار موسسه پژوهشي ميراث مكتوب است. اين كتاب «خاندان حمّوئيان» كارنامه علمي، فرهنگي و سياسي خاندان حمّوئيان خراسان، شام و يزد است. نوشته‌هاي اين كتاب مي‌كوشد معرفي جامع‌تري از آل‌حمّويه ارايه كرده و مسير را براي پژوهش‌هاي بعدي در اين باب هموارتر كند. حمّوئيان چندين سده با پرورش رجال بزرگي در حوزه‌هاي علم، تصوف، حديث، عرفان، طب، سياست و... جايگاهي ممتاز را در تاريخ ايران و اسلام به خود اختصاص داده‌اند. 
نام و نشان افراد اين خاندان از قرن سوم تا حدود قرن دهم هجري قمري پيوسته در صفحات تاريخ به چشم مي‌خورد. اثربخشي سنت فكري و كنشگري سياسي حمّوئيان فارغ از كميت طويل زماني، از حيث گستره جغرافيايي نيز بسيار قابل‌توجه است. كتاب «خاندان حمّوئيان» با قيمت ۴۷ هزار تومان از سوي موسسه پژوهشي ميراث مكتوب منتشر شده است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.