• ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3273 -
  • ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد

آخرين اثر هنرمند معرق‌كار كيش با حضور دكتر مونسان رونمايي شد

روايت هنر مسگري در تابلوي بازار استاد صياد

 

در مراسمي با حضور مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش از تابلوي بازار اثر استاد كيومرث صياد رونمايي شد. به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد كيش، آخرين و بزرگ‌ترين اثر استاد كيومرث صياد با نام بازار مسگرها در جشن طعم شيرين رمضان با حضور علي‌اصغر مونسان مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش رونمايي شد. اين اثر برگرفته از نقاشي استاد رحيم نوه سي از نقاشان معاصر است كه در ساخت آن بدون بهره‌گيري از هيچ رنگي از چوب‌هايي همچون پرتقال، عناب، سنجد، توت، شمشاد، توسكا، گردو، پسته، بادام و انجير بهره گرفته شده است.
به گفته كيومرث صياد خالق اين اثر زيبا ابعاد اين تابلو 110 در 70 سانتيمتر است و براي خلق اين اثر پنج ماه و نيم زمان صرف شده است. استاد صياد در مراسم رونمايي از اين تابلو با قدرداني از توجه ويژه مديرعامل منطقه آزاد كيش به مباحث فرهنگي و هنري اظهار داشت: معرق هنري ماندگار است و بايد به اين هنر اصيل ايراني توجه بيشتري كرد. اين هنرمند معرق‌كار براي تهيه چوب‌هاي متنوع در خلق اين اثر كه از تنوع رنگي بسيار زياد و پيچيدگي نقوش برخوردار است به شهرهاي مختلف كشور از جمله اصفهان و مشهد سفر كرده است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.