• ۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 3475 -
  • ۱۳۹۴ پنج شنبه ۶ اسفند

«آدم‌هاي روستايي خوب» فلانري اوكانر منتشر شد

مجموعه داستان‌هاي كوتاه فلانري اوكانر با عنوان «آدم‌هاي روستايي خوب» با ترجمه آذر عالي‌پور از سوي نشر آموت منتشر شد. اين كتاب شامل شش داستان باقي مانده از مجموع داستان‌هاي اوكانر است كه آذر عالي پور آنها را به دلايلي در كتاب «مجموعه داستان‌هاي فلانري اوكانر» كه در سال ۱۳۹۲ توسط نشر آموت منتشر شد، ترجمه نكرده و طبق گفته مترجم در مقدمه كتاب، با انتشار اين ترجمه كل داستان‌هاي اين نويسنده توسط عالي‌پور ترجمه شده‌اند. «آدم‌هاي روستايي خوب»، «آواره»، «پشت پاركر»، «معبد روح‌القدس»، «سلماني» و «چرا كفار خشمگين مي‌شوند»، شش داستان‌ اين مجموعه هستند. اين داستان‌ها همانند تمامي داستان‌هاي سابق اين نويسنده با تصوير كردن دروني‌ترين دغدغه‌هاي انساني با درونمايه‌هاي مشخصي چون مذهب، مرگ، شيطان، رستگاري، توبه و مسائل اجتماعي مربوط به دوره‌اي كه او در آن مي‌زيست، پرداخته‌اند.
اوكانر نويسنده جوان امريكايي بود كه در ۳۹ سالگي و در دهه هفتاد درگذشت. فضا و مكان آثار او حول محور شخصيت‌هايي با نقيصه‌هاي اجتماعي است كه در بيشتر موارد با مباحث قومي و نژادي روبه‌رو هستند. يكي از شاخصه‌هاي سبكي او در آثارش دادن اطلاعات پراكنده به خواننده براي دادن نوعي قدرت پيشگويي در اتفاقات و گره‌هاي دراماتيك در اثر است. بيشتر فضاي آثار او حول عناصري است كه او در زندگي خود نسبت به آنها بدبين بود.
اوكانر در زمان حياتش درباره‌ داستان‌هايش گفته بود: «تلاش من بر اين بوده تا به صورتي نيش‌دار به خوي بي‌رحم بشري كه از آن به عنوان يك نمونه عالي ياد مي‌شود، بپردازم. داستان‌هايم توصيف‌گر شرايط سختي هستند، اما اين مساله سخت‌تر يا كمتر از آن در خصوص احساسات مسيحي نيست. وقتي مي‌بينم اين داستان‌ها به صورتي ترسناك روايت مي‌شوند از خواندن‌شان حالتي مسخره به من دست مي‌دهد.»
مجموعه داستان‌هاي تازه فلانري اوكانر با عنوان «آدم‌هاي روستايي خوب» را نشر آموت در ۲۰۸ صفحه و قيمت ۱۲۵۰۰ تومان منتشر كرده است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون