• ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3475 -
  • ۱۳۹۴ پنج شنبه ۶ اسفند

«آدم‌هاي روستايي خوب» فلانري اوكانر منتشر شد

مجموعه داستان‌هاي كوتاه فلانري اوكانر با عنوان «آدم‌هاي روستايي خوب» با ترجمه آذر عالي‌پور از سوي نشر آموت منتشر شد. اين كتاب شامل شش داستان باقي مانده از مجموع داستان‌هاي اوكانر است كه آذر عالي پور آنها را به دلايلي در كتاب «مجموعه داستان‌هاي فلانري اوكانر» كه در سال ۱۳۹۲ توسط نشر آموت منتشر شد، ترجمه نكرده و طبق گفته مترجم در مقدمه كتاب، با انتشار اين ترجمه كل داستان‌هاي اين نويسنده توسط عالي‌پور ترجمه شده‌اند. «آدم‌هاي روستايي خوب»، «آواره»، «پشت پاركر»، «معبد روح‌القدس»، «سلماني» و «چرا كفار خشمگين مي‌شوند»، شش داستان‌ اين مجموعه هستند. اين داستان‌ها همانند تمامي داستان‌هاي سابق اين نويسنده با تصوير كردن دروني‌ترين دغدغه‌هاي انساني با درونمايه‌هاي مشخصي چون مذهب، مرگ، شيطان، رستگاري، توبه و مسائل اجتماعي مربوط به دوره‌اي كه او در آن مي‌زيست، پرداخته‌اند.
اوكانر نويسنده جوان امريكايي بود كه در ۳۹ سالگي و در دهه هفتاد درگذشت. فضا و مكان آثار او حول محور شخصيت‌هايي با نقيصه‌هاي اجتماعي است كه در بيشتر موارد با مباحث قومي و نژادي روبه‌رو هستند. يكي از شاخصه‌هاي سبكي او در آثارش دادن اطلاعات پراكنده به خواننده براي دادن نوعي قدرت پيشگويي در اتفاقات و گره‌هاي دراماتيك در اثر است. بيشتر فضاي آثار او حول عناصري است كه او در زندگي خود نسبت به آنها بدبين بود.
اوكانر در زمان حياتش درباره‌ داستان‌هايش گفته بود: «تلاش من بر اين بوده تا به صورتي نيش‌دار به خوي بي‌رحم بشري كه از آن به عنوان يك نمونه عالي ياد مي‌شود، بپردازم. داستان‌هايم توصيف‌گر شرايط سختي هستند، اما اين مساله سخت‌تر يا كمتر از آن در خصوص احساسات مسيحي نيست. وقتي مي‌بينم اين داستان‌ها به صورتي ترسناك روايت مي‌شوند از خواندن‌شان حالتي مسخره به من دست مي‌دهد.»
مجموعه داستان‌هاي تازه فلانري اوكانر با عنوان «آدم‌هاي روستايي خوب» را نشر آموت در ۲۰۸ صفحه و قيمت ۱۲۵۰۰ تومان منتشر كرده است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.