• ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ فروردين
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 3676 -
  • ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۷ آبان

رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم استان اصفهان:

براي انتخابات امريكا نه عزا مي‌گيريم و نه‌شادي مي‌كنيم

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح چهارشنبه در ديدار هزاران نفر از مردم اصفهان، استان اصفهان را استان «شهادت و پيشگامي»، «استقامت و ايستادگي»، «علم و فرهنگ»، «دين و ولايت» و «كار و ابتكار» خواندند و با تاكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران هيچ قضاوتي در مورد انتخابات رياست‌جمهوري امريكا ندارد و همواره از دو حزب مطرح اين كشور، شاهد دشمني بوده است، گفتند: امروز مهم‌ترين نياز كشور به خصوص براي نخبگان و مسوولان كشور، «بصيرت سياسي و غافل نشدن از توطئه دشمن»، «حفظ روحيه و جهت‌گيري انقلابي»، «اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتي»، «ادامه پرشتاب مسير رشد علمي»، «اتحاد و انسجام ملي» و «حفظ استحكام روحي و دروني» است.
رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار كه در ايام سالگرد حماسه مردم اصفهان در تشييع ۳۷۰ شهيد عمليات محرم در روز ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ برگزار شد، يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي بارز مردم استان اصفهان را، روحيه «شهادت‌طلبي» و «ايستادگي» دانستند و با تاكيد بر لزوم شناخت طراحي دشمن در هر مقطعي و پرهيز از وادادگي در مقابل او، افزودند: ايستادگي بر اصول انقلاب اسلامي يكي از نيازهاي مهم امروز است و اصول انقلاب همان مباني و شاخص‌هاي مطرح شده در بيانات امام(ره) و وصيتنامه ايشان است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با توصيه مجدد به جوانان براي مطالعه گفتارها و وصيتنامه امام(ره) به عنوان نقشه راه حركت نظام اسلامي خاطرنشان كردند: آن امام كه دنيا را تكان داد، مجسم در همين گفتارها و وصيتنامه است و نمي‌توان امام(ره) را برخلاف آنچه كه بود، معنا و تاويل كرد. ايشان تنها راه‌حل مشكلات كشور و جبران عقب‌ماندگي‌ها و رسيدن به عزت و رفاه و پيشرفت مادي و معنوي و اخلاقي و فرهنگي را ايستادگي بر اصول انقلاب اسلامي دانستند و گفتند: از لحاظ عملي نيز بايد بر روي استحكام دروني كشور به ويژه در بخش اقتصاد تمركز و اقدام جدي شود. رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: دشمن، اقتصاد را نشانه گرفته زيرا تصور مي‌كند اقتصاد، نقطه ضعف كشور است و بر همين اساس بر «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» تاكيد شده است و مسوولان بايد «اقدام و عمل» و شاخصه‌هاي آن را جلوي چشم مردم قرار دهند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي «بصيرت سياسي» را يكي ديگر از نيازهاي ضروري به‌ويژه در ميان نخبگان خواندند و تاكيد كردند: نبود بصيرت موجب مي‌شود كه انسان مجذوب مواردي شود كه واقعاً جاذبه ندارند، همانند عده‌اي كه مجذوب امريكا هستند در حالي كه اين مجذوبيت دروغين است. ايشان به مباحث مطرح شده درخصوص مشكلات و واقعيت‌هاي درون جامعه امريكا، در رقابت‌هاي انتخابات اخير اشاره كردند و افزودند: فردي كه به عنوان رييس‌جمهور امريكا انتخاب شده است، در رقابت‌هاي انتخاباتي گفت، اگر پولي را كه در اين چند سال خرج جنگ كرديم، براي داخل امريكا استفاده مي‌كرديم، مي‌توانستيم اين كشور را دو بار بسازيم؛ آيا آن كساني كه مجذوب آن نقطه خيالي هستند، معني اين سخنان را مي‌فهمند؟ رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مطالب مطرح شده در رقابت‌هاي انتخابات امريكا مبني بر وجود خرابي‌ها، فقر و مشكلات گسترده در اين كشور، خاطرنشان كردند: امريكا در سال‌هاي اخير پول مردم اين كشور را صرف جنگ‌هاي غيرشرافتمندانه‌اي كرد كه نتيجه آن، كشتار ده‌ها هزار غيرنظامي و نابودي زير ساخت‌ها در افغانستان، عراق، ليبي، سوريه و يمن است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تاكيد بر اينكه واقعيات مطرح شده در رقابت‌هاي انتخاباتي امريكا، سخناني بوده كه در اين سال‌ها همواره مطرح مي‌شده اما عده‌اي نمي‌خواستند آن را بپذيرند، گفتند: معني بصيرت آن است كه بدانيد با چه كسي طرف هستيد و او درباره شما چگونه فكر مي‌كند و اينكه اگر چشمان خود را ببنديد، قطعاً ضربه خواهيد خورد. ايشان با تاكيد بر اينكه توقع از نخبگان سياسي و غيرسياسي، داشتن چنين بصيرتي است، افزودند: خوشبختانه مردم عادي داراي اين بصيرت هستند اما تعجب از آن است كه برخي نخبگان با تكيه بر توهمات، اين بصيرت را ندارند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به نتيجه انتخابات اخير رياست‌جمهوري در امريكا خاطرنشان كردند: ما هيچ قضاوتي درباره اين انتخابات نداريم زيرا امريكا، همان امريكا است و در ۳۷ سال گذشته هر يك از دو حزب كه بر سر كار بودند، هيچ خيري كه نرساندند، دايماً نيز شر آنها متوجه ملت ايران بوده است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تاكيد كردند: بر خلاف عده‌اي كه در دنيا، براي نتيجه انتخابات امريكا، عزا گرفته‌اند يا عده ديگري كه شادي مي‌كنند ما نه عزا مي‌گيريم و نه شادي مي‌كنيم زيرا براي ما فرقي نمي‌كند و هيچ نگراني هم نداريم و به لطف الهي، براي مواجهه با هر حادثه محتملي نيز آماده‌ايم. ايشان افزودند: موضوعي كه ما بايد الان بر آن متمركز شويم، راه عبور از مشكلات فعلي و آينده كشور است كه تنها راه نيز حفظ و ارتقاي استحكام داخلي نظام است.
رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه در صورت استحكام سياسي، اقتصادي و فرهنگي و استحكام روحي و رواني نخبگان و مسوولان ارشد، هيچ خطري، كشور را تهديد نخواهد كرد، گفتند: ملت ايران به ويژه جوانان بايد رويش مبارك روحيه انقلابي را ادامه دهند زيرا مساله اصلي كشور برخي بحث‌ها و جنجال‌ها و حاشيه‌سازي‌ها نيست بلكه حفظ روحيه و جهت‌گيري انقلابي است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي از لحاظ عملي نيز، اقتصاد مقاومتي، پيشرفت علمي و اتحاد و انسجام داخلي را ضروري برشمردند و تاكيد كردند: امتحان‌هاي مختلف در واقع عرصه‌اي براي شناخت نقطه ضعف‌ها و برطرف كردن آنها و تبديل آنها به نقطه قوت است.
ايشان با يادآوري سابقه مردم استان اصفهان در سربلند بيرون آمدن از امتحان‌هاي مختلف، به ۲۵ آبان «سالروز عمليات محرم و تشييع شكوهمند و تاريخي حدود ۳۷۰ شهيد عمليات در شهر اصفهان»، اشاره كردند و گفتند: آن تشييع فراموش‌نشدني نشان‌دهنده ظرفيت روحي، استحكام و مقاومت ستودني مردم اصفهان است زيرا در همان روزِ تشييع شهيدان، جوانان فراواني در اصفهان براي اعزام به جبهه صف كشيدند. رهبر انقلاب اسلامي، كمرنگ كردن و به فراموشي سپردن نقاط برجسته و غرورآفرين تاريخ انقلاب را از اهداف اصلي تهاجم دشمنان دانستند و خاطرنشان كردند: حركت حماسي و پر شور مردم اصفهان هرگز نبايد به فراموشي سپرده شود. ايشان، اصفهان را شهر «علم، دين، ولايت، كار و ابتكار، هنر و فرهنگ و شهادت» خواندند و افزودند: مردم استان اصفهان در فداكاري و ايثار براي كشور و دين خدا پيشگام و پيش‌قدم بوده‌اند و شهيدان بزرگ و نام‌آوري همچون آيت‌الله بهشتي، همت، خرازي، كاظمي و ردّاني‌پور از اين منطقه برخاسته‌اند كه هر يك همچون مشعلي فروزان، راه ملت را روشن مي‌كنند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، «گشاده‌دستي در انفاق مال در راه خدا و خيرات عمومي» و «صرفه‌جويي در زندگي معمولي و شخصي» را از ديگر خصوصيات خوب و ممتاز مردم اصفهان برشمردند.
رهبر انقلاب اسلامي، همچنين به راهپيمايي اربعين اشاره كردند و آن را سرمايه‌اي ارزشمند خواندند و افزودند: اين حركت عظيم و ميليوني ميان نجف و كربلا و اين شور و شوق و حركت، حتي اگر با خطر همراه باشد، همواره در دل مردم و جوانان ما موج مي‌زند و اين سرمايه را بايد حفظ كرد زيرا ضامن بقاي كشور است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پايان سخنان خود تاكيد كردند: آينده كشور به مراتب بهتر از امروز خواهد بود و به فضل الهي و به بركت اسلام و انقلاب، ملت ايران بر همه مشكلات فائق خواهد آمد و پيش خواهد رفت.
پيش از بيانات رهبر انقلاب اسلامي، نماينده ولي فقيه وامام‌ جمعه اصفهان با گرامي‌داشت ۲۵ آبان‌ماه سالروز تشييع ۳۷۰ شهيد عمليات محرم، گفت: مردم مقاوم و مومن استان اصفهان مطيع دين اسلام بوده و با همه توان آماده خدمت در راه انقلاب اسلامي هستند. وي با اشاره به قابليت‌هاي استان اصفهان در حوزه‌هاي اقتصادي و صنعتي، خاطرنشان كرد: مردم استان اصفهان فعاليت‌هاي زيادي براي تحقق اقتصاد مقاومتي انجام داده‌اند و اين استان قابليت الگو شدن در اين عرصه را دارد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون